آمادگی ایران برای میزبانی نشست اضطراری وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی

10:24 - 19 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۷۲۰
آمادگی ایران برای میزبانی نشست اضطراری وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی
نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان همکاری اسلامی در جده از آمادگی کشورمان برای میزبانی نشست اضطراری وزرای خارجه این سازمان خبر داد.

خبرگزاری میزان - نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان همکاری اسلامی در جده با ارسال یادداشت رسمی به دبیرخانه این سازمان آمادگی کشورمان جهت میزبانی نشست اضطراری وزرای خارجه این سازمان را اعلام کرد.

نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان همکاری اسلامی در جده طی یادداشتی رسمی به دبیرخانه این سازمان، ضمن ابراز مراتب تشکر حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان از ابراهیم طه، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در خصوص تبادل نظر و مذاکره سازنده در ارتباط با تحولات فلسطین، آمادگی کامل جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی نشست اضطراری شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی را رسما اعلام کرد. 

متن یادداشت رسمی نمایندگی کشورمان نزد سازمان همکاری اسلامی به شرح زیر است:

پیرو تماس تلفنی روز دوشنبه مورخ ۱۷ /۰۷/ ۱۴۰۲ جناب آقای امیرعبداللهیان، وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با جناب آقای حسین ابراهیم طه، دبیر کل محترم سازمان همکاری اسلامی پیرامون جنایات وحشیانه در حال ارتکاب رژیم صهیونیستی علیه شهروندان غیرنظامی فلسطین به ویژه در باریکه غزه، مایل است مراتب تشکر جناب آقای امیرعبداللهیان نسبت به فرصت فراهم شده برای تبادل نظر با دبیر کل محترم و مذاکره سازنده انجام شده با ایشان در این زمینه را اعلام نماید.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با ابراز انزجار و نگرانی عمیق در مورد اقدامات جنایت‌کارانه رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین به عنوان مصادیق بارز جنایات جنگی و نسل‌کشی، اعلام کردند که جمهوری اسلامی ایران اقدامات گسترده نظامی و وحشیانه رژیم صهیونیستی اسرائیل در فلسطین را که تاکنون به شهادت و مجروح شدن صد‌ها تن از فرزندان ملت فلسطین به ویژه نوزادان، کودکان و زنان منجر شده است، قویا محکوم می‌کند.

آقای امیرعبداللهیان ضمن تشکر از اقدام به موقع آقای حسین ابراهیم طه در محکومیت این اقدامات رژیم مزبور و تاکید بر مسئولیت این رژیم آپارتاید و کودک‌کش در این زمینه، بر ضرورت رسیدگی فوری سازمان همکاری اسلامی به این امر مهم در بالاترین سطح ممکن تاکید کردند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران باتوجه به حساسیت بالا و فوریت قابل توجه رسیدگی به این موضوع، آمادگی کامل جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی نشست اضطراری شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی در تهران در اولین فرصت مورد توافق را به اطلاع دبیرکل رساندند. قرار شد این پیشنهاد به صورت مکتوب به دبیرخانه ارائه شود.

براین اساس موجب امتنان خواهد بود چنانچه دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی بلافاصله رایزنی لازم با دولت‌های عضو سازمان در مورد پیشنهاد دولت جمهوری اسلامی ایران را آغاز و نتیجه نهایی را جهت اقدام مقتضی به این نمایندگی اعلام کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *