دیدار رایزنان فرهنگی ایران با وزیر امور خارجه

23:48 - 18 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۶۸۰
دیدار رایزنان فرهنگی ایران با وزیر امور خارجه
وزیر امور خارجه در نشستی که با رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه داشت، گفت: امنیت، فرهنگ، سیاست و اقتصاد به عنوان مفاهیم شاخص و در هم تنیده‌ای هستند که بستر اصلی آن فرهنگ است.

خبرگزاری میزان- رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور‌های همسایه که برای نشست سالانه خود در تهران به سر می‌برند، با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کردند.

وزیر امور خارجه در این نشست که با حضور حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین مهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و جمعی از مدیران ارشد وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، ضمن تبریک پیروزی مقاومت فلسطین، بر ادامه حمایت‌های معنوی، سیاسی و رسانه‌ای جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطن تاکید کرد و با ذکر این نکته که هیچ کدام از کشور‌های همسو با رژیم اشغالگر قدس نمی‌توانند اقدامات این رژیم را با هیچ منطقی توجیه کنند، گفت: امروز مقاومت فلسطین دیگر نمی‌خواهد نظاره‌گر تجاوز و ظلم این رژیم غاصب باشد و این همان نقش کنشگرانه‌ ملت فلسطین برای احقاق حقوق‌شان است. 

وزیر امور خارجه در ادامه با اشاره به این نکته که پرچمداران جهاد تبیین در عرصه‌ی جهانی رایزنان فرهنگی هستند، افزود: امنیت، فرهنگ، سیاست و اقتصاد به عنوان مفاهیم شاخص و در هم تنیده‌ای هستند که بستر اصلی آن فرهنگ است.

امیرعبداللهیان همچنین با اشاره به شکل‌گیری نظم نوین جهانی و افزایش کنشگران بین‌المللی و منطقه‌ای، کار در حوزه دیپلماسی فرهنگی و سیاسی را برای تامین حداکثری منافع ملی و اهداف فرهنگی بسیار سخت و حساس توصیف کرد و افزود: برای دستیابی به بهترین نتیجه نیاز به سرعت، دقت و هم‌افزایی داریم تا از یک طرف تهدیدات کاهش پیدا کند و از طرف دیگر از فرصت‌ها بیشترین استفاده به عمل آید.

وزیر امور خارجه در ادامه با تشریح دیپلماسی دولت سیزدهم در بخش‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی از تحقق درصد بالایی از اهداف تعیین شده دراین حوزه‌ها با وجود چالش‌ها و پیچیدگی‌های موجود خبر داد و ابراز امیدواری کرد نتایج این موفقیت‌ها به زودی در زندگی مردم عادی لمس شود. 

امیرعبداللهیان در انتها با تقدیر از نگاه آینده‌پژوهانه سازمان و فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای بسط و توسعه فرهنگ در سطح بین الملل، ابراز امیدواری کرد که همکاری وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به تولید روایت‌های دست اول، واقعی و درست در برابر روایت سازی‌های جعلی رسانه‌ها و گروه‌های استکباری‌ منجر شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *