رایزنی وزیر امور خارجه و همتای کویتی درباره تحولات فلسطین

22:00 - 18 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۶۷۴
رایزنی وزیر امور خارجه و همتای کویتی درباره تحولات فلسطین
وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با همتای کویتی خود بر ضرورت ارسال هر چه سریع‌تر آب آشامیدنی و غذا به داخل نوار غزه تاکید کرد.

خبرگزاری میزان - حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه در تماس تلفنی با شیخ سالم عبدالله الجابر الصباح، همتای کویتی خود ضمن ابلاغ سلام آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران به امیر، ولیعهد و نخست وزیر کویت، در خصوص تحولات فلسطین و موضوعات دوجانبه به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن تاکید بر مقاومت خودجوش در برابر اشغالگری رژیم صهیونیستی و ضرورت همبستگی کشور‌های اسلامی، تصریح کرد: دولت‌های اسلامی باید نسبت به شکستن محاصره و این جنایت جنگی واکنش جدی نشان دهند. 

رئیس دستگاه دیپلماسی ضمن تصریح بر ضرورت برگزاری نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی در اولین فرصت ممکن، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای میزبانی نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی که پیش‌تر نیز به دبیرکل این سازمان اعلام شده، مورد تاکید قرار داد.

امیرعبداللهیان با تاکید برضرورت ارسال هر چه سریع‌تر آب آشامیدنی و غذا به داخل نوار غزه تاکید کرد.

وزیر امور خارجه همچنین دیدگاه کشورمان را در زمینه ضرورت اتخاذ موضع قدرتمند در محکومیت جنایات جنگی رژیم اشغالگر قدس و پایان دادن به محاصره غیرانسانی غزه از سوی اتحادیه عرب، مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه همچنین در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن دعوت از همتای کویتی برای سفر به جمهوری اسلامی ایران، گسترش و تقویت روابط و مناسبات دوستانه میان ایران و کویت را نیز مورد تاکید قرار داد.

شیخ سالم عبدالله الجابر الصباح، وزیر امور خارجه کویت نیز در این تماس تلفنی با تاکید بر دفاع همیشگی از مردم مظلوم فلسطین اعلام کرد: پس از حوادث روز شنبه، وزارت خارجه کویت بیانیه‌ای در این باره صادر کرد. آنچه اکنون مهم است این است که همه طرف‌ها تلاش کنند که ضمن کاهش تنش‌ها و حفظ جان غیرنظامیان از گسترش دایره جنگ جلوگیری شود. 

وزیر امور خارجه کویت بیان کرد: در نشست امروز که بین کشور‌های شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه اروپا در مسقط انجام شد بر این نکته تاکید شد که در شرایط فعلی کاهش تنش‌ها ضروری است و ما و همه کسانی که دغدغه‌مند ملت فلسطین و حقوق آنان هستند باید برای کاهش تنش تمام تلاش خود را به کار بندند. 

شیخ الجابرالصباح درباره برگزاری نشست سازمان همکاری اسلامی تصریح کرد: کویت از هرگونه تلاش برای برقراری صلح در غزه حمایت و از هر نشستی در این راستا پشتیبانی می‌کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *