تاج: ۲ دستگاه VAR در ایران می‌ماند، یکی دیگر هم اضافه می‌شود

17:37 - 18 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۶۶۵
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
تاج: ۲ دستگاه VAR در ایران می‌ماند، یکی دیگر هم اضافه می‌شود
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: فوتبال در تهران نیاز به نظم دارد و باید فوتبالش ارزان شود.

خبرگزاری میزان - مهدی تاج در حاشیه مجمع انتخابات هیات فوتبال استان تهران گفت: خیلی متشکرم از براتی در دوران سرپرستی هیأت فوتبال استان تهران که مجمع آرام و بسیار خوب و منظم را برگزار کردند. مجمعی که درخور تحسین است. مجمع بسیار خوب با شرایط بسیار عالی برگزار شد. من یاد و خاطره احمدی را گرامی می‌دارم. هیچ کدام سعی کردیم با هیچ نامزدی ملاقات نداشته باشیم.

وی ادامه داد: ماجدی ۲ بار کاری سراغ من آمد. ما هر روز آن‌ها را دیدیم، اما واقعیت این است تمام این رای برای مجمع بود. حسین خبیری عصو هیأت مدیره پرسپولیس ۲۰۰ بار به من زنگ زد که نظرت کیست، اما من پاسخی ندادم. ماجدی بیگانه با حال فوتبال نیست دوره خود من در بخش مدیریتی با من آمد. کار منظمی هم داشته و فوتبال را می‌شناسد. بعد از تقدیر و تشکر از انتظاراتم از او می‌گویم.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: پیشکسوتانی که تشریف دارند مانند اربابی و کسانی همچون علی کاظمی که اکنون نیستند برای من همیشه قابل احترام هستند. از همه اعضای هیأت رئیسه و تمام فوتبالیست‌های بانوان و آقایان استان تهران تشکر می‌کنم. از شیرازی هم در دوران حضورش تشکر می‌کنم. باید قدردان باشیم تا دیگران هم قهرمان را بدانند. فوتبال تهران موتور محرک فوتبال کشور است. هر وقت حال فوتبال تهران خوب باشد وضعیت فوتبال کشور هم خوب است.

تاج تصریح کرد: توانمندی فوتبال تهران بسیار بالاست. تیم‌های ملی هم چنین وضعی را از سوی همین استان دارند. براتی یک آماری داد شامل شهر تهران است. ۴۰۱ تیم در شهر تهران و ۲۷۱۲ مسابقه در شهر تهران برگزار شده است. اگر به کل استان تعمیم دهیم بسیار بیشتر است. این آمار با هیچ پدیده اجتماعی قابل مقایسه نیست. کدام ورزش یک میلیون نفر را هر هفته به ورزشگاه‌ها می‌کشاند. 

وی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان جدید ۶ میلیون نفر در سالن‌های سراسر کشور هستند. یک ملی فوتبال در گسترده و پا‌های دیگرش در اقتصاد و امنیت و ... است. من اگر به شما بگویم از صبح تا حالا در چه جلساتی بودم باید عنوان کنم موضوعیت ظاهری با ذات فوتبال ندارد، اما همه این‌ها نشان می‌دهد چقدر این موضوع اهمیت دارد.

تاج اظهار داشت: فوتبال در تهران نیاز به نظم دارد و باید فوتبالش ارزان شود. گزارش‌هایی در این خصوص داریم. ماجدی باید جلوی این را بگیرند و باید یک برنامه ریزی مدونی نسبت به ارزان سازی فوتبال داشته باشند. انتظار دیگر از تهران در فوتبال ساحلی است.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: درآمد فوتبال در فوتبال توزیع نشده است. مگر می‌شود تاکسی را در همین تهران سوار کنید، اما ۷۰ الی ۸۰ درصد پول مسافر را نگیرید؟! حق پخش تلویزیونی ۷۰ درصد درآمد موجود فوتبال است این باید یک‌جایی دیده شود. از نمایندگان مجلس ممنونم که این را در برنامه توسعه آمده است.

وی افزود: من می‌دانستم AFC به زودی ابلاغ خواهد کرد که باشگاه‌ها باید با مسئولان پخش قرارداد خود را بیاورند. اینکه مجلس در مطالعاتش دیده است کار بسیار خوبی است. اگر این را دریافت نکنیم همه چیزمان همین است. درآمد عمده ما از فیفا و AFC است. اگر این درآمد را نگیریم که اداره فوتبال سخت است. من امیدوارم ۲ عدد VAR که آمده را نگه داریم که قطعاً نمی‌رود. یک دستگاه دیگر هم از فیفا می‌آید تا با ۳ سیستم کار را ادامه دهیم.

تاج در ادامه گفت: از ماجدی و باشگاه‌های تهرانی و سازمان لیگ برتر باید ساماندهی روی ورود داشته باشیم. ما دیروز چراغ را در تهران روشن کردیم. بحث دیگر هم نظم و انضباطی است که باید در فوتبال داشته باشیم.

رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: نتایج تیم امید هم باید بررسی و مشخص شود. این خیلی مهم است که برای مدیریت آن مدیریت واحد در نظر گرفته شود. کارگروهی را برای بررسی نتایج آن در نظر گرفتیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *