افزایش ۳۰ درصدی مراجعان به میادین تره‌بار شهرداری

15:57 - 18 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۶۳۳
افزایش ۳۰ درصدی مراجعان به میادین تره‌بار شهرداری
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران گفت: در شرایط اقتصادی موجود با تمهیداتی که اندیشیده شد، افزایش ۳۰ درصدی مراجعان را به میادین شاهد هستیم.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، ایوب فصاحت در یکصد و هشتاد و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جریان اصلاحیه مصوبه تعیین حق بهره برداری از غرف به تفکیک نوع کاربری در بازار‌های میادین میوه و تره بار و فرآورد‌های کشاورزی شهرداری تهران با بیان اینکه قیمت ۶۵ درصد پایه مزایده در دوره کامل وجود داشته و می‌توان آن را مبنا قرار داد، اظهار کرد: کسانی که یک دوره کامل فعالیت نکنند، بر اساس دستورالعمل قیمت کارشناس رسمی دادگستری اعمال می‌شود.

وی افزود: شورا قیمت واحده‌ای مشخص کرد و باعث شد دیگر نیازی به تغییر سالیانه نباشد و در این صورت ۶۵ درصد از قیمت سال قبل که پایه مزایده است، در نظر گرفته می‌شود و این عدد ملاک قرار می‌گیرد.

فصاحت همچنین تصریح کرد: پیشنهاد ما این است عدد افزایش پیدا کند و تا ۸۰ درصد نیز برسد؛ بر اساس بررسی‌هایی که انجام دادیم تمام غرفه‌هایی که به مزایده گذاشته شدند، افزایش قیمت قابل توجهی نسبت به سال قبل داشته اند.

وی با بیان اینکه مبنای قیمت گذاری در ابتدا نظر کارشناس رسمی دادگستری بوده است، یادآور شد: مبنای کارشناس، قیمت سال گذشته و میزان فروش غرفه است و قاعده‌ای که ما مشخص کرده ایم نیز بر همان مبناست.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران تأکید کرد: تقاضای ما این است که اصلاحیه تأیید شود تا هر ساله ناچار به تکرار این روند نشویم.

وی با بیان اینکه قیمت میوه در میادین ۴۵ درصد کمتر از سطح شهر است، خاطرنشان کرد: سیاست ما بر این بود که توزیع کالا‌های اساسی را به شدت افزایش دهیم که در برخی اقلام حتی هزار درصد افزایش پیدا کرد.

فصاحت با اعلام اینکه ما در کالا‌های وارداتی به شدت با مشکل برخوردیم، یادآور شد: این کالا‌ها قیمت مصوب داشتند و ما نمی‌توانستیم ۱۵ درصد کمتر از قیمت معمول عرضه کنیم. در شرایط اقتصادی موجود با تمهیداتی که اندیشیده شد، افزایش ۳۰ درصدی مراجعان را به میادین شاهد بودیم.

گفتنی است اصلاحیه مصوبه تعیین حق بهره برداری از غرف به تفکیک نوع کاربری در بازار‌های میادین میوه و تره بار و فرآورد‌های کشاورزی شهرداری تهران جهت بررسی بیشتر مرجوع شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *