استقبال بالای مخاطبان از «شور عاشقی»

13:43 - 18 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۵۸۴
استقبال بالای مخاطبان از «شور عاشقی»
در سومین روز از دوازدهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس و مقاومت همدان کتاب «شور عاشقی» مورد استقبال ویژه مخاطبان قرار گرفت.

خبرگزاری میزان- طبق اعلام روابط عمومی و امور بین الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، همزمان با برگزاری دوازدهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس و مقاومت همدان و حضور فعال نشر سرو موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در این نمایشگاه، کتاب «شور عاشقی» مورد استقبال ویژه مخاطبان قرار گرفت.

«شور عاشقی» به نویسندگی علیرضا غلامی، مشتمل بر داستان‌های کوتاهی است که درباره زندگی و خاطرات شهید «حاج حسین همدانی» نگاشته شده‌اند. «عملیات کربلای ۵»، «محور پل نو»، «فرمانده لشکر ۴ بعثت» عنوان‌های برخی از داستان‌های این کتاب هستند. این داستان‌ها از زبان نزدیکان و آشنایان شهید روایت شده‌اند و در آن‌ها سعی شده سیمای واقعی شهید «حاج حسین همدانی» به‌خوبی برای مخاطبان به‌خصوص نسل جوان روشن گردد.

شور عاشقی مشتمل بر پنج فصل می‌باشد:

فصل اول به زندگی نامه شهید همدانی می‌پردازد. این فصل شامل تولد، همسر و فرزندان، پدر و مادر، خواهر و برادر و؛ و قسمتی از متن وصیت نامه شهید می‌باشد.

فصل دوم به دوران انقلاب اسلامی اختصاص دارد. دورانی که با خدمت در انتظامات و زندان دادگاه انقلاب همدان، حضور فعال در غائله کردستان، خنثی سازی کودتای نقاب و خدمت گزاری در سپاه همدان آغاز می‌شود.

فصل سوم به حضور شهید همدانی در دفاع مقدس و شرکت در عملیات‌ها پرداخته و در فصل چهارم فعالیت‌های ایشان بعد از پایان جنگ تحمیلی بیان شده است؛ و در پایان در فصل پنجم به خصوصیات و ویژگی‌های شهید پرداخته شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت سفارش و خرید کتاب با انتشارات سرو موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به شماره ۸۸۶۵۷۰۲۶ داخلی (۶۵۶ و ۶۵۷) تماس حاصل فرمایند.

دوازدهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس و مقاومت از ۱۵ تا ۲۱ مهرماه همزمان با کنگره شهدای دفاع مقدس استان همدان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *