آیفون ۱۴ در آینده نزدیک رجیستر خواهد شد

11:53 - 18 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۵۶۲
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
آیفون ۱۴ در آینده نزدیک رجیستر خواهد شد
رئیس سازمان ملی استاندارد از رجیستری‌شدن آیفون ۱۴ در آینده نزدیک خبر داد و گفت: از لحاظ تکنولوژیک مشکلی در آیفون ۱۴ وجود ندارد و رجیستری‌کردن را وزارت ارتباطات انجام می‌دهد.

خبرگزاری میزان - نشست خبری مهدی اسلام‌پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد، صبح امروز سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۲ به مناسبت نکوداشت روز جهانی استاندارد باحضور اصحاب رسانه برگزار شد.

رئیس سازمان ملی استاندارد در این نشست اظهار کرد: آزمون سراسری کارشناسان رسمی استاندارد را پس گذشت چندین سال جمعه ۲۱ مهر برگزار می‌کنیم؛ این آزمون یک دسترسی عادلانه و منصفانه همگان به یک اختیار و ویژگی قانونی است و متاسفانه در گذشته کارشناسان رسمی استاندارد به صورت افتخاری انتخاب می‌شدند.

اسلام پناه درباره رشد شاخص‌های سازمان ملی استاندارد در دولت مردمی گفت: رضایتمندی مردم از سازمان ملی استاندارد بنا بر گزارش‌های رسمی ۷ درصد بیشتر از سایر دستگاه‌های کشور است. پاسخگویی سازمان ملی استاندارد از ۷۰ درصد در سال ۱۴۰۰ به ۹۷ درصد در سال ۱۴۰۱ ارتقا پیدا کرده و همچنین اطلاع‌رسانی از ۷۰ درصد به ۹۳ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: ارتقا بهره‌وری از ۵۰ درصد به ۸۲ درصد رشد داشته، شفافیت از ۶۰ درصد به ۹۶ درصد افزایش پیدا کرده و هوشمندسازی به ۹۸ درصد ارتقا پیدا کرده است.

رئیس سازمان ملی استاندارد درباره حوزه مبارزه با کم فروشی گفت: بحث کم‌فروشی یک موضوع میان‌دستگاهی است یعنی صرفاً در یک دستگاه نمی‌گنجد و سازمان ملی استاندارد مسئولیت اوزان و اندازه‌شناسی این بحث را برعهده دارد. ۱۸/۵۶ درصد از کم‌فروشی کالایی که در سال گذشته اعلام کرده بودیم کاهش پیدا کرده است.

اسلام‌پناه افزود: برگزاری جایزه کیفیت جهان اسلام برای اولین بار در سال ۱۴۰۲ شکل گرفت. گزارش شاخص کیفیت کالا برای اولین بار در سال ۱۴۰۲ اعلام شد که در ۵۶ قلم کالای پرمصرف مردم این گزارش تهیه شده است. رشد جایگاه اینسو جمهوری اسلامی ایران در نظامات جهانی استاندارد از رتبه ۲۶ به رتبه ۲۲ نیز صورت گرفت که ارزشمند است.

وی درباره علت رجیستری‌نشدن آیفون ۱۴ اظهار کرد: از لحاظ تکنولوژیک مشکلی وجود ندارد و آیفون ۱۴ به‌زودی رجیستر خواهد شد؛ ما تلفن‌های همراه را برای اینکه مردم با یک حق انتخاب خوب و رقابتی استفاده کنند مشمول استاندار‌های اجباری خود قرار نداده‌ایم و رجیستری کردن را وزارت ارتباطات انجام می‌دهد، اما این اتفاق در آینده نزدیک رخ می‌دهد.

اسلام پناه در پایان با تاکید بر اینکه سازمان ملی استاندارد برای واردات میلیون‌ها خودرو نو و کارکرده آمادگی دارد، ولی واردات جز وظایف این سازمان نیست، گفت: تعداد خودرو‌های وارداتی ۶ هزار عدد است و تعداد خودرو ترخیص شده نصف این مقدار است به محض اظهار هر خودرویی در گمرکات مشروط بر اینکه گواهی تایید مهر را از سازمان ملی استاندارد قبل از ثبت سفارش گرفته باشد اجازه عبور و ترخیص را در کمتر از ۲۴ ساعت به کمک گمرک جمهوری اسلامی خواهیم داد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *