عملیات حفاری خط ۱۰ متروی تهران آغاز شد؛ تکمیل پروژه تا چهار سال دیگر

8:54 - 18 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۵۱۹
عملیات حفاری خط ۱۰ متروی تهران آغاز شد؛ تکمیل پروژه تا چهار سال دیگر
سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: عملیات حفاری اولین خط جدید متروی تهران یا یک دستگاه حفار مکانیزه «تی بی ام» امروز با حضور رئیس‌ جمهور آغاز خواهد شد.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، محسن هرمزی، سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اعلام خبر آغاز احداث حفاری خط ۱۰ همزمان با افتتاح چهار ایستگاه تازه تاسیس در خط ۶ و ۷، اظهار کرد: عملیات حفاری خط ۱۰ و شروع عملیات احداث ۶ ایستگاه این خط امروز (سه شنبه ۱۸مهرماه) آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه این حفاری از کارگاه دریاچه شهدای خلیج فارس شروع می‌شود و به سمت شرق ادامه می‌یابد، خاطرنشان کرد: بنابراین عملیات حفاری اولین خط جدید متروی تهران یا یک دستگاه حفار مکانیزه «تی بی ام» امروز با حضور رئیس جمهور آغازخواهد شد.

هرمزی ادامه داد: طول این خط ۴۵ کیلومتر با ۳۳ ایستگاه است و مناطق ۱، ۲، ۳، ۴، ۵ و ۲۲ را پوشش می‌دهد.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک و شهرداری تهران با بیان اینکه منابع مالی انجام این پروژه با مولدسازی، استفاده از ظرفیت مجتمع‌های ایستگاه و TOD از دل خود پروژه تهیه می‌شود، گفت: برای فاز نخست سه دستگاه «تی بی ام» شروع به کار می‌کند که فعلا یک دستگاه آماده به کار شده است. دو دستگاه دیگر نیز به کار اضافه می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد: پیش‌بینی می‌شود در بهترین حالت ظرف ۴ سال حفاری فاز اول خط ۱۰ تمام بشود.

گفتنی است؛ طبق طراحی‌های انجام شده، خط ۱۰ متروی تهران با ۹ خط ایستگاه تقاطعی خواهد داشت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *