کنکور ۱۴۰۳ بدون هیچ تغییری برگزار می‌شود

19:23 - 17 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۴۸۱
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
کنکور ۱۴۰۳ بدون هیچ تغییری برگزار می‌شود
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، گفت که فرآیند برگزاری کنکور ۱۴۰۳ از منظر داوطلب و سازمان سنجش آغاز شده و هیچ‌گونه تغییری را نخواهیم پذیرفت.

خبرگزاری میزان - بنا بر گزارش خانه ملت، عبدالرسول پورعباس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشو  در تشریح نشست فوق العاده امروز (دوشنبه ۱۷ مهر) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، گفت: روال عادی مجلس پس از اینکه شورای نگهبان نسبت به مصوبات صحن علنی مجلس اظهار نظر می‌کند، این است که مصوبات برای تحلیل و بررسی به کمیسیون‌های تخصصی ارجاع می‌شود که نشست امروز به همین منظور در کمیسیون آموزش برگزار شد.

رئیس سازمان سنجش  آموزش کشور، تصریح کرد: بر این اساس، اتفاقی که برای کنکور ۱۴۰۳ رخ می‌‎دهد همان است که قبلا در اطلاعیه سازمان سنجش اعلام شده و هیچ گونه تغییری نخواهد داشت؛ داوطلبان ۱۴۰۳ بدانند که کنکور در ۲ نوبت اردیبهشت و تیر برگزار می‌شود و سوابق تحصیلی تأثیر ۵۰ درصدی خواهد داشت.

وی ادامه داد: همچنین دروس عمومی در کنکور حذف خواهد شد ضمن اینکه آموزش و پرورش فرصت ترمیم معدل را در خرداد گذاشته تا داوطلبان معدل خود را ترمیم کنند و امسال همچنین سوابق تحصیلی در پایه یازدهم و دهم سوابق در نظر گرفته خواهد شد.

پورعباس، یادآور شد: مباحثی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون آموزش مجلس مطرح می‌شود، بحث‌های کارشناسی برای سال‌های بعدی بوده که ممکن است به نتیجه برسد یا نرسد. فرآیند برگزاری آزمون ۱۴۰۳ از منظر داوطلب و سازمان سنجش آغاز شده و هیچ گونه تغییری را نخواهیم پذیرفت و بر همین روال کار را ادامه خواهیم داد.

نشست امروز کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با حضور حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری (پیشنهاد دهنده طرح)، طحان نظیف، سخنگو و عضو حقوق‌دان شورای نگهبان، پورعباس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس و اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *