عملیات ساخت اتوبوس‌های پایتخت آغاز شد

10:36 - 17 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۳۵۶
عملیات ساخت اتوبوس‌های پایتخت آغاز شد
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه بر اساس گزارشات ارسال شده، عملیات ساخت اتوبوس‌ها در شرکت‌های طرف قرارداد آغاز شده، گفت: انتظار می‌رود در چند ماه پایانی سال بخش اعظمی از قرارداد‌ها عملیاتی شود.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به انعقاد قرارداد تأمین سه هزار دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس برای پایتخت توسط شهرداری تهران و شرکت‌های سازنده، اظهار کرد: قرارداد ۵۰۰ مینی‌بوس، ۲ هزار و ۵۰۰ اتوبوس شامل ۵۰۰ تا یک هزار اتوبوس برقی با شرکت عقاب افشان و آکیا و دیگر تولیدکنندگان داخلی منعقد شده است.

وی با بیان اینکه قرارداد‌ها در حال مطالعه است که هریک از شرکت‌ها با چه توانایی‌هایی در حال ساخت اتوبوس هستند، یادآور شد: آنچه که مسلم است، این است که برای اینکه از تسریع در ساخت اتوبوس‌ها اطمینان حاصل شود پیش پرداخت‌ها حتی بیش از رقم مقرر انجام و قرارداد‌ها منعقد شده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه بر اساس گزارشات ارسال شده، عملیات ساخت اتوبوس‌ها در شرکت‌های طرف قرارداد آغاز شده است، تصریح کرد: انتظار می‌رود در چند ماه پایانی سال بخش اعظمی از قرارداد‌ها عملیاتی شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اورهال اتوبوس‌ها نیز در جریان است و هرچند هنوز به عدد مطلوب نرسیده، اما می‌دانیم که با چند شرکت قرارداد منعقد شده و اتوبوس‌ها برای بازسازی به این شرکت‌ها تحویل داده شده‌اند و هم‌اکنون تعمیرات به ویژه در سطح ۲ در حال انجام است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *