گزارش اتحادیه جهانی کشتی از مسابقات بازی‌های آسیایی چین؛ ایران بهترین عملکرد را داشت

10:10 - 17 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۳۵۲
گزارش اتحادیه جهانی کشتی از مسابقات بازی‌های آسیایی چین؛ ایران بهترین عملکرد را داشت
اتحادیه جهانی کشتی در گزارشی به نتایج بدست آمده در رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های آسیایی چین پرداخته است.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، اتحادیه جهانی کشتی در ابتدا به کسب مدال طلا توسط احمد تاج الدینوف کشتی گیر داغستانی الاصل بحرین اشاره کرده و گفته، این کشتی گیر بلافاصله پس از کسب قهرمانی در جهان و شکست سعداله یف و اسنایدر، راهی چین شد و در این مسابقات نیز به مدال طلا دست یافت.

در ادامه این گزارش به دفاع حسن یزدانی از عنوان خود در این بازی‌ها اشاره شده و آمده است: حسن یزدانی به راحتی مقابل حریفان خود به پیروزی می‌رسید و از سوی تماشاگران ایرانی مورد تشویق قرار گرفت.

پیروزی ۱۰ بر صفر یزدانی مقابل پونیا از هند در دیدار فینال چهارمین پیروزی با امتیاز عالی وی در این مسابقات بود.

یزدانی که دو هفته پیش در مسابقات جهانی به دیدار فینال رسید، در برابر تیلور دچار افت شدید شد و با وجود مصدومیت در شانه راست، در بازی‌های آسیایی دوباره در بهترین فرم خود قرار گرفت.

وی پس از کسب عنوان طلا در بازی‌های آسیایی خوشحالی زیادی نکرد، چراکه همچنان تأکید دارد که با کسب مدال طلا در المپیک پاریس می‌تواند، جشن بگیرد.
سایت اتحادیه جهانی در مورد امیرحسین زارع نوشته است: زارع قهرمان جهان اولین مدال بازی‌های آسیایی خود را کسب کرد. وی با کشتی‌های پرسرعت خود کار حریفانش را بسیار سخت کرد.

مونختور حریف زارع پس از دیدار فینال گفت: شرایط بسیار بالایی از نظر بدنی و قدرت دارد و زارع در مبارزه با او دو برابر بیشتر تلاش کرد تا بتواند به پیروزی برسد.
این سایت در مورد یونس امامی درج کرد: امامی با کسب مدال طلا در بازی‌های آسیایی، غم از دست دادن مدال جهانی را فراموش کرد.

در ادامه سایت اتحادیه جهانی نوشت: ایران با کسب ۵ مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۱ مدال برنز بعنوان موفق‌ترین کشور در مسابقات کشتی نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی شناخته شد و پس از ایران ژاپن با ۵ مدال طلا، ۳ نقره و ۴ برنز دوم شد. (این در حالی است که ۳ مدال طلا، یک نقره و یک برنز ژاپن در کشتی زنان بوده است)

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *