یک کلاهبردار با ترفند رسید جعلی در قم دستگیر شد

10:26 - 17 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۳۴۷
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
یک کلاهبردار با ترفند رسید جعلی در قم دستگیر شد
دادستان قم از دستگیری متهم کلاهبرداری سریالی با ترفند ارائه رسید بانکی جعلی با اعتراف ۱۸ فقره کلاهبرداری از فروشندگان اینترنتی خبر داد.

خبرگزاری میزان_ حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حسن غریب با اشاره به وصول شکایات متعدد افراد مالباخته به دادسرای رسیدگی به جرایم رایانه‌ای قم گفت: با صدور دستورات قضایی و پیگیری‌های شعبه ۱۶ دادیاری استان متهم شناسایی، دستگیر و روانه زندان شد.

وی افزود: متهم پس از انتخاب طعمه‌های خود از کالا‌های آگهی شده  در سایت با فروشندگان قرار ملاقات گذاشته و بعد از دریافت کالا با استفاده از برنامه پرداخت آنلاین از طریق گوشی خود مراحل انتقال وجه را نزد مالباخته انجام می‌داد، اما در همین حین با برنامه رسیدساز جعلی، رسید بانکی پرداخت جعلی را نیز آماده می‌کرد و به‌جای رسید واقعی رسید ساختگی را به رویت فرد آگهی‌دهنده می‌رساند و از محل خارج شده و دیگر به تماس‌های آنان پاسخ نداده است.  

دادستان قم ادامه داد: برنج، گوشی، طلا، لاستیک، روغن، تلویزیون، یخچال و سایر اقلام مصرفی از فروشندگان جزو و غیرحرفه‌ای از مواردی است که این متهم با رسید جعلی خریداری کرده و تاکنون ۱۰ شکایت از مالباختگان با رسید جعلی از این متهم به ثبت رسیده است.  

وی در خصوص این نوع کلاهبرداری‌ها به شهروندان هشدار داد و اظهار کرد: شهروندان در هنگام معامله حتماً ارسال پیامک واریزی از سرشماره معتبر بانکی دارای مانده حساب خود را بررسی کنند و یا برای اطمینان از پرداخت مبلغ از سوی خریدار برنامه بانکی مورد نظر خود و صورت‌حساب‌های بانکی خود را ملاحظه و کنترل کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *