دوازدهمین جلسه ستاد بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور برگزار شد

20:11 - 16 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۲۹۳
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
دوازدهمین جلسه ستاد بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور برگزار شد
دوازدهمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه برنامه و بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور برگزار شد.

خبرگزاری میزان - در دوازدهمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه برنامه و بودجه سال ۱۴۰۳، ادامه گزارش «برآورد منابع عمومی در لایحه بودجه ۱۴۰۳» از سوی امور هماهنگی و تلفیق بودجه ارائه شد و اعضای ستاد بودجه به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

داود منظور، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در این نشست، گفت: با توجه به اینکه لایحه برنامه هفتم توسعه به زودی تصویب و تبدیل به قانون می‌شود، لازم است منابع مالی لازم برای تحقق مأموریت‌ها و تکالیف جدیدی که در این قانون تصویب شده است، در بودجه ۱۴۰۳ نظر گرفته شود.

منظور در ادامه بر لزوم تراز کردن منابع و مصارف در بودجه ۱۴۰۳ تأکید کرد و گفت: ضروری است لایحه بودجه طی هفته جاری آماده شود و لازم است همه امور بخشی سازمان، با در نظر گرفتن برنامه هفتم، حداقل هزینه‌های اضافه شده برای اجرای تکالیف و مأموریت‌های قانونی را برآورد کنند و برنامه‌ریزی لازم بر این مبنا صورت گیرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به رویکرد دولت مردمی سیزدهم برای خدمت‌رسانی حداکثری به مردم، افزود: از آنجایی که هدف نهایی دولت و سازمان برنامه و بودجه کشور در تنظیم بودجه، جلب رضایت مردم است تا بتوانند خدمات بیشتر و بهتری را با کیفیت بالاتر و هزینه کمتر دریافت کنند، لذا باید سناریو‌هایی بر مبنای منابع لازم برای تأمین نیاز‌های مردم به صورت واقعی، آماده و برای تصمیم‌گیری نهایی به دولت پیشنهاد شود. 

منظور سپس با اشاره به ضرورت نگاه مأموریتی در تدوین بودجه سال ۱۴۰۳، گفت: در برنامه هفتم توسعه، ظرفیت‌های درآمدی خوبی از قبیل حذف و یا کاهش برخی معافیت‌های مالیاتی و همچنین از محل مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد که باید در برآورد منابع در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *