بررسی وقایع اخیر محور مقاومت در نشست فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی مجلس

18:52 - 16 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۲۸۲
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
بررسی وقایع اخیر محور مقاومت در نشست فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی مجلس
در نشست فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی مجلس تحولات روز‌های اخیر سرزمین‌های اشغالی و غزه مورد بررسی قرار گرفت.

خبرگزاری میزان - عباس گلرو، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فلسطین با اشاره به جلسه فوق‌العاده امروز یکشنبه، ۱۶ مهر، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به منظور بررسی وقایع اخیر محور مقاومت، گفت: تحولات روز‌های اخیر سرزمین‌های اشغالی و غزه در تاریخ مبارزه با رژیم صهیونیستی بی‌سابقه بوده است و شاهد آن هستیم یک عملیات ترکیبی و هوشمندانه علیه رژیم اشغالگر توسط جریان‌های مقاومت فلسطینی طراحی و اجرا شده است.

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم، افزود: این عملیات به شکل اقدامات موشکی، پهپادی، زمینی و سایبری در حال اجراست و بعد از جنگ اکتبر ۱۹۷۳ از نظر گستردگی بی سابقه بوده است. به همین جهت به بررسی این تحولات در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پرداختیم و جلسه‌ای را با حضور دستگاه‌های مربوط و نمایندگان گروه‌های مقاومت در تهران برگزار و گزارش آخرین تحولات صحنه نبرد در سرزمین‌های اشغالی را دریافت کردیم.

گلرو، تاکید کرد: عملیات طوفان الاقصی در ایجاد توازن وحشت موفق بوده و بعد از جنگ ۳۳ روزه لبنان، نقطه عطف دیگری در بهم زدن معادلات میدانی به نفع مقاومت است. مقاومت با طراحی این عملیات دو هدف را دنبال می‌کند؛ نخست هدف تاکتیکی در پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی به ویژه هتک حرمت مسجدالاقصی، جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و عملیات‌های ترور و دومین هدف استراتژیک یک گام بلند رو به جلو برای آزادی اراضی اشغالی به عنوان یک اقدام بلند مدت است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فلسطین همچنین تصریح کرد: آنچه امروز در صحنه نبرد در حال وقوع است اینکه تعداد تلفات رژیم صهیونیستی بر اساس اعلام رسانه‌های اسرائیلی بسیار بالاست و بخشی از سرزمین‌های اشغالی به دست نیرو‌های مقاومت آزاد شده است، اما آنچه که صهیونیست‌ها را نگران کرده، اقدام همزمان حزب الله لبنان از جمله اقداماتی است که امروز علیه مواضع صهیونیست‌ها در مزارع شبعا، توسط حزب‌الله انجام شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به موضع جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: ما در کنار ملت فلسطین هستیم و این حوادث را تحقق وعده الهی و کلام خدا می‌دانیم و امیدواریم به پیروزی نهایی مقاومت منتهی شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *