گفت‌وگو|

نماینده جهاد اسلامی در ایران: عملیات طوفان الاقصی پاسخی به جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان است

8:27 - 17 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۲۶۲
نماینده جهاد اسلامی در ایران: عملیات طوفان الاقصی پاسخی به جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان است
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با اشاره به اینکه عملیات طوفان الاقصی پاسخی به اقدام‌های جنایت‌آمیز رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان است، می‌گوید که این عملیات تاثیری بزرگ بر رژیم صهیونیستی داشته و چهره شکست‌ناپذیر این رژیم را فروریخته است.

خبرگزاری میزان - عملیات طوفان الاقصی یا همان پاسخ کوبنده مقاومت فلسطین به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در پی روی کارآمدن افراط‌گراترین کابینه تاریخ مجعول این رژیم، تاکنون دستاوردهای مهمی برای فلسطینی‌ها به دنبال داشته است.

رژیم صهیونیستی در حالی با عملیات گسترده طوفان الاقصی مواجه شده است که در اراضی اشغالی بحران‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، قضایی و نظامی شانه‌به‌شانه پیش می‌روند و برای کابینه «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی چالش‌های مضاعفی را رقم می‌زنند.

ناصر ابوشریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران در گفت‌وگو با میزان معتقد است که رژیم صهیونیستی در ۵۰ سال گذشته با چنین حمله‌ای روبرو نشده است.

فلسطین برای مقابله با سیاست‌های رژیم صهیونیستی به عملیات بزرگ طوفان الاقصی دست زد

ابوشریف درباره دلایل و اهداف آغاز عملیات طوفان الاقصی، می‌گوید: سیاست رژیم صهیونیستی از زمان تاسیس، براساس نفی ملت فلسطین، دور نگه داشتن فلسطینی‌ها از سرزمین‌هایشان و افزایش تعداد شهرک‌نشینان بوده است؛ این رژیم اخیرا حملات گسترده‌ای را علیه کرانه باختری با هدف یهودی‌سازی این منطقه و تلاش برای افزایش تعداد شهرک‌نشینان آغاز کرد که اقدامی برای هدف قرار دادن شهر قدس به‌طور خاص و همچنین هدف قرار دادن مسجدالاقصی و تقسیم موضوع الاقصی در ۲ صورت زمانی و مکانی بود؛ همه این‌ها خطوط قرمزی هستند که بار‌ها سران گروه‌های فلسطینی درباره آن‌ها صحبت کرده‌اند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران، اظهار کرد: فلسطین در غیاب هرگونه واکنش جهانی و همچنین واکنش اسلامی - عربی به این موضوع، ناچار شد خود برای مقابله با سیاست‌های رژیم صهیونیستی به عملیات بزرگ طوفان الاقصی دست بزند.

ابوشریف با اشاره به اینکه مقاومت فلسطین ۲ سال پیش عملیات سیف‌القدس را در واکنش به اقدام‌های اسرائیل در قدس اجرا کرد، گفت: اکنون در سایه تحولاتی که در کابینه فاشیستی اسرائیل رخ می‌دهد، اقدام‌های وحشیانه اسرائیلی‌ها علیه ملت فلسطین و قدس تشدید شده است که همین امر سبب شد تا واکنش به اقدام‌های مذکور رژیم صهیونیستی متمایز از قبل و قاطعانه انجام شود.

طوفان الاقصی همچنان ادامه دارد

وی در توضیح روند عملیات طوفان الاقصی، بیان کرد: طوفان الاقصی در صبح روز شنبه با عملیاتی قاطعانه و بی‌سابقه با شلیک بیش از ۵ هزار موشک آغاز شد؛ در جریان این عملیات، بیش از ۵۰ پایگاه نظامی در شهرک‌های صهیونیست‌نشین نزدیک غزه هدف قرار گرفتند.

نماینده جهاد اسلامی ضمن اشاره به اینکه نیرو‌های فلسطینی توانستند کنترل پایگاه‌های نظامی ارتش و پلیس اسرائیل را به‌دست بگیرند، عنوان کرد: تعداد صهیونیست‌های کشته شده بر اثر اجرای عملیات طوفان الاقصی رو‌به‌افزایش است و بیش از هزار نفر از صهیونیست‌ها نیز زخمی شدند.

به گفته وی، همچنین بر اثر اجرای عملیات طوفان الاقصی، شماری از صهیونیست‌ها که هنوز تعدادشان مشخص نیست، به اسارت مقاومت فلسطین درآمدند.

نماینده جهاد اسلامی با تاکید بر اینکه عملیات طوفان الاقصی همچنان ادامه دارد، گفت: نیروهای مقاومت همچنان در برخی از مناطق و شهرک‌های صهیونیست‌نشین حضور داشته و درگیری‌ها در چندین نقطه در این شهرک‌ها ادامه دارد.

ابوشریف، ادامه داد: شلیک موشک از نوار غزه به سمت شهرک‌ها و شهر‌های اراضی اشغالی نیز ادامه دارد.

این مقام جهاد اسلامی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی نیز حملات تروریستی خود را علیه ملت فلسطین آغاز کرده و شهر‌های بزرگ و چندین منزل مسکونی و زیرساخت‌های نوار غزه را هدف قرار داده است، می‌گوید: بر اثر این حملات تروریستی، صد‌ها فلسطینی به شهادت رسیدند و صد‌ها فلسطینی دیگر مجروح شدند.

وی با اشاره به اینکه این نبرد همچنان ادامه دارد و مشخص نیست که چه زمانی متوقف خواهد شد، تاکید کرد: مقاومت برای گسترش این جنگ و همچنین گسترش اهداف جنگی در قالب عملیات طوفان الاقصی آمادگی دارد.

اسیر شدن سربازان صهیونیست ضربه‌ای سنگین بر پیکر رژیم صهیونیستی است

ابوشریف در بخشی دیگر دررمورد تاثیرات عملیات طوفان الاقصی بر رژیم صهیونیستی، گفت: این جنگ تاثیر بزرگی بر رژیم صهیونیستی دارد و چهره شکست‌ناپذیر این رژیم را فروریخته است؛ چراکه پایگاه‌های نظامی این رژیم به کنترل نیرو‌های فلسطینی درآمده‌اند؛ ضمن اینکه اسیر شدن سربازان صهیونیست ضربه‌ای سنگین بر پیکر این رژیم است.

وی با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی در ۵۰ سال گذشته با چنین حمله‌ای روبرو نشده بود، افزود: نتایج این عملیات چه در سطح نظامی و چه در سطوح سیاسی و اجتماعی بر رژیم صهیونیستی بسیار زیاد است.

به گفته نماینده جهاد اسلامی، این عملیات مطمئنا اعتماد ساکنان اراضی اشغالی را به رژیم صهیونیستی از بین برده است.

وی اضافه کرد: مراکز امنیتی رژیم صهیونیستی در پی عملیات طوفان الاقصی دچار آسیب شدند و ضربه خوردند؛ همچنین مقام‌های صهیونیست در سطح حزبی و سیاسی، اتهام‌های بسیار تندی علیه یکدیگر مطرح کرده‌اند؛ با وجود این، اگرچه احزاب سیاسی رژیم صهیونیستی اکنون سعی می‌کنند انتقاد‌ها علیه یکدیگر را کاهش دهند، اما پس از جنگ، درگیری‌های بزرگی میان نیرو‌های سیاسی اسرائیل درخواهد گرفت.

این مقام جنبش جهاد اسلامی فلسطین درباره آثار این عملیات و واکنش احتمالی رژیم صهیونیستی، تاکید کرد: طوفان الاقصی، عملیاتی غیرمعمول است که نتایج آن بر تمام سطوح رژیم صهیونیستی تاثیر می‌گذارد؛ این عملیات یک نقطه تحول بزرگ در موضوع مناقشه فلسطین اسرائیل است که به‌طور گسترده در تمام سطوح رژیم صهیونیستی بازتاب می‌یابد.

رژیم صهیونیستی با توجه به بحران‌های متعدد داخلی خود از ورود به یک جنگ جدید می‌ترسد

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی از طریق بمباران به عملیات طوفان الاقصی پاسخ می‌دهد، توضیح داد: معتقدم که این امر می‌تواند به یک جنگ بزرگ تبدیل شود؛ چرا که سناریو‌های متفاوتی در این باره مطرح می‌شود و سناریوی قابل پیش‌بینی، بمباران شدید نوار غزه و تلاش برای به دست آوردن مجموعه‌ای از دستاورد‌ها از این جنگ در مرز‌های نوار غزه است.

نماینده جهاد اسلامی فلسطین در ایران در پایان با اشاره به اینکه اکنون چراغ سبز از سوی آمریکا و همچنین سکوت کشور‌های عربی برای ادامه عملیات رژیم صهیونیستی وجود دارد، گفت: در نتیجه رژیم صهیونیستی به دنبال خرید زمان است تا طرف‌های دیگر را نیز وارد این ماجرا کند، اما باید توجه داشت که رژیم صهیونیستی از افتادن در یک جنگ جدید، آن‌هم در زمانی که وضعیت بی‌سابقه نظامی، سیاسی، اجتماعی و حزبی این رژیم را تحت فشار قرار داده، می‌ترسد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *