معاون وزیر فرهنگ: دیپلماسی فرهنگی به توسعه روابط در همه حوزه‌ها کمک می‌کند

15:26 - 16 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۲۵۳
معاون وزیر فرهنگ: دیپلماسی فرهنگی به توسعه روابط در همه حوزه‌ها کمک می‌کند
سالاری گفت: مجلات تخصصی در زمینه هنر و به صورت دو زبانه توسط معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه می‌شود که توسط رایزنان فرهنگی می‌تواند به صورت وسیعی میان اصحاب فرهنگ و هنر منطقه و جهان توزیع شود.

خبرگزاری میزان- طبق اعلام روابط عمومی معاونت هنری، در نخستین اجلاس منطقه‌ای رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور‌های همسایه، محمود سالاری معاون هنری وزیر فرهنگ در این اجلاس در سخنانی، با تاکید بر اهتمام این معاونت در تحقق برنامه‌های فرهنگی و هنری در سطح منطقه گفت: به تمام اولویت‌هایی که سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به ما اعلام کند تلاش می‌کنیم جامه عمل بپوشانیم.

سالاری نخستین اجلاس منطقه‌ای رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور‌های همسایه

محمود سالاری افزود: دیپلماسی فرهنگی می‌تواند خیلی از ارتباط‌ها را برقرار کند و به توسعه روابط در حوزه فرهنگی و دیگر بخش‌ها اعم از اقتصادی و ... کمک کند.

وی همچنین گفت: نشریاتی مانند «فصلنامه فجر هنر» داریم که به دو زبان تهیه و برای رایزنان و سفرای کشور‌ها ارسال می‌شود که از ترجمه تخصصی و دقیقی که برای مخاطب قابل فهم باشد، برخوردار است. در این نشریات تمام فعالیت‌های خود را توضیح می‌دهیم و تقاضا داریم رایزنان فرهنگی این نشریات را میان اصحاب فرهنگ و هنر در کشور‌های میزبان، توزیع کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *