اعزام تیم‌‌های عملیاتی و محموله‌های امدادی به مناطق زلزله‌زده افغانستان

11:55 - 16 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۱۸۲
اعزام تیم‌‌های عملیاتی و محموله‌های امدادی به مناطق زلزله‌زده افغانستان
‎رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به وقوع زلزله ۶.۳ ریشتری در افغانستان، گفت: باتوجه به شدت حادثه و نیاز مردم حادثه‌دیده، ۱۰ تیم عملیاتی و محموله‌های امدادی از ایران به افغانستان ارسال شدند.

خبرگزاری میزان- به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ محمودی، رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به این که شنبه ۱۵ مهرماه، ساعت ۱۰:۱۱ به وقت تهران اولین زمین لرزه به بزرگای ۶.۳ ریشتر در عمق ۷ کیلومتری زمین، شمال غرب شهر هرات در کشور افغانستان را لرزاند، گفت: به دلیل احساس زمین‌لرزه در استان‌های خراسان رضوی و جنوبی، تیم‌های عملیاتی برای ارزیابی به روستا‌های مرزی اعزام شدند که خوشبختانه زمین‌لرزه در ایران بدون خسارت مالی و جانی بوده است.

وی با تشریح دیگر اقداماتی که در زلزله افغانستان انجام شده، ادامه داد: پس از وقوع زلزله به استان‌های مرزی اطلاع‎ رسانی شد و حوادث احتمالی به دلیل نزدیکی کانون زمین‌لرزه به مرز‌های ایران و احساس زمین‌لرزه در کشور ایران، پیگیری شد. رصد و پیگیری ابعاد مختلف حادثه ازطریق منابع مختلف خبری توسط مرکز EOC سازمان، پیگیری حادثه از طریق مرکز EOC خراسان رضوی و تعامل و تبادل اطلاعات با جمعیت هلال‌احمر شهر هرات در خصوص خسارات احتمالی زلزله، اعلام آماده‌باش به تیم‌های عملیاتی استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی وخراسان شمالی برای اعزام از طریق زمینی، اعلام آماده‌باش تیم واکنش سریع سازمان و استان‌های قم و قزوین برای اعزام هوایی از دیگر اقداماتی است که انجام شده است.

وی افزود: امروز ۵۰ امدادگر، در قالب ۱۰ تیم عملیاتی از استان‌های خراسان رضوی، جنوبی و شمالی و سازمان امدادونجات به افغانستان اعزام شدند.

محمودی، گفت: محموله امدادی شامل ۵۰۰ دستگاه چادر امدادی، یک هزار تخته موکت، ۴ هزار تخته پتو، ۵۰۰ ست ظروف، ۵۰۰ بسته غذایی ۱۰روزه) به همراه تجهیزات جست‌وجو و نجات، زنده‌یاب و تیم‌های آنست از خراسان رضوی به افغانستان انتقال پیدا کرد. لجستیک به کارگیری شده شامل ۳ دستگاه وانت آنست، ۶ دستگاه وانت کمک‌دار، ۳ دستگاه آمبولانس و ۵ دستگاه خودروی سنگین، به افغانستان اعزام شد.

گفتنی است از روز گذشته چندین پس لرزه در افغانستان به وقوع پیوست و در نهایت در ساعت ۱۰:۴۵ دقیقه به وقت تهران زمین لرزه اصلی بابزرگای ۶.۵ ریشتر، در عمق ۲۱ کیلومتری زمین، در منطقه زنده جان شهر هرات رخ داد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *