چمران: اقدامات اخیر شهرداری در حوزه حمل و نقل برای رفع مشکلات ترافیکی موفق بوده است

10:12 - 16 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۱۵۸
چمران: اقدامات اخیر شهرداری در حوزه حمل و نقل برای رفع مشکلات ترافیکی موفق بوده است
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: راه‌اندازی ایستگاه‌های مترو در روز‌های پیش رو، خرید اتوبوس و واگن و افتتاح بزرگراه‌ها از جمله اقدامات موفق شهرداری برای رفع مشکلات ترافیکی است.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در حاشیه یکصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مهمترین خبر امروز مقاومت فلسطین و طوفان الاقصی است، اظهار کرد: امیدواریم این طوفان خانه‌های عنکبوتی رژیم صهیونیستی را نابود کند و دنیا از این رژیم رها شود.

وی با بیان اینکه امروز در خصوص تصویب روز تهران در شورا بررسی‌های لازم انجام خواهد شد، گفت:برنامه‌هایی در هفته تهران از جمعه آغاز شده که در حال برگزاری است. امسال برای اولین بار می‌توان برنامه‌های خوبی اجرا کرد و اگر روز تهران در تقویم نیز گنجانده شود موفقیت بزرگی برای مدیریت شهری خواهد بود.

چمران با بیان اینکه پس از تصویب روز تهران در سال‌های اخیر متاسفانه اقدامات چندانی در این خصوص انجام نشده، تصریح کرد: برای اولین بار فرمانداری به میدان آمده و امیدواریم این آغاز خوبی برای سال‌های آینده باشد.

وی افزود: مشکلات شهر باید با مردم در میان گذاشته شود؛ هرچند آن را حس می‌کنند، اما باید به کمک آن‌ها به راه حل بپردازیم و در مدیریت شهری حداکثر توان خود را به کار بگیریم. راه‌اندازی ایستگاه‌های مترو در روز‌های پیش رو، خرید اتوبوس و واگن و افتتاح بزرگراه‌ها از جمله اقدامات موفق شهرداری برای رفع مشکلات ترافیکی است.

چمران با اشاره به تامین منابع مالی خرید واگن و آغاز ساخت آن، یادآور شد: امیدواریم تا ۱۴ ماه آینده شاهد ورود اولین گروه واگن به تهران باشیم و با این اقدامات بتوان استفاده از وسایل شخصی را کاهش داد.

وی با بیان اینکه تهران مثل شهر‌های کوچک شمال نیست که بتوان سریع تفکیک از مبدا را انجام داد، گفت: از سخنان وزیر کشور استقبال می‌کنیم و می‌دانیم که شهرداری پیگیر این طرح است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: قرار است ورزشگاهی در شهر آفتاب ساخته شود و شهرداری در هر جایی که بتواند کمک کند، اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

چمران در خصوص اقدامات انجام شده در راستای حل و فصل معضل ترافیک نیز گفت: هنوز طرح جدید ترافیک به شورا ارسال نشده است و کار تخصصی این طرح به اتمام نرسیده تا به شورا ارسال شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *