افزایش پرواز‌های داخلی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در مرداد ۱۴۰۲

9:24 - 16 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۱۴۳
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
افزایش پرواز‌های داخلی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در مرداد ۱۴۰۲
هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» در مرداد سال ۱۴۰۲، با عرضه ۲۳۰ هزار و ۷۰۴ صندلی، تعداد ۱۷۱ هزار و ۷۸۴ مسافر را در شبکه پروازی داخلی و بین‌المللی خود جابه‌جا کرده است.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» در مرداد سال ۱۴۰۲، با عرضه ۲۳۰ هزار و ۷۰۴ صندلی، تعداد ۱۷۱ هزار و ۷۸۴ مسافر را در شبکه پروازی داخلی و بین‌المللی خود جا به جا کرده است.

این در حالی است با وجود عملیات حج و جابجایی زائران اربعین حسینی، بیشترین آمار مسافر جا به جا شده در پرواز‌های داخلی ۷۹ هزار ۵۴ مسافر و در پرواز‌های خارجی تعداد ۹۲ هزار و ۷۳۰ نفر بوده است.

شایان ذکر است ضریب ظرفیت مسافر در پرواز‌های داخلی ۸۰٫۳۵ درصد و در پرواز‌های بین المللی ۷۰٫۸ درصد است.

براساس آمار، مجموعا ۶۶۰ هزار و ۵۷۵ کیلوگرم بار توسط ناوگان «هما» در این مدت حمل شده است که ۱۵۴ هزار و ۱۳۹ کیلوگرم در پرواز‌های داخلی و ۵۰۶ هزار و ۴۳۶ کیلوگرم در پرواز‌های خارجی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، هواپیمایی «هما» در این ماه نیز توانسته است میزان ۷۲ هزار و ۸۰۸ کیلوگرم پست در شبکه پروازی داخلی و خارجی خود حمل کند که از این میزان ۶۰ هزار و ۶۲۹ کیلوگرم مربوط به پرواز‌های داخلی و ۱۲ هزار و ۱۷۹ کیلوگرم مربوط به پرواز‌های خارجی است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *