وزیر دفاع: حضور نظامیان بیگانه در سوریه باید پایان یابد

19:43 - 15 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۰۹۸
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
وزیر دفاع: حضور نظامیان بیگانه در سوریه باید پایان یابد
وزیر دفاع در تماس تلفنی با وزیر دفاع سوریه در پی حادثه تروریستی حمص، خواستار پایان یافتن حضور غیرقانونی نظامیان بیگانه در منطقه و سوریه شد.  

خبرگزاری میزان – بنا بر اعلام دفاع‌پرس، امیر سرتیپ محمدرضا قرایی آشتیانی، وزیر دفاع ایران در یک تماس تلفنی با سپهبد علی محمود عباس، وزیر دفاع سوریه، ضمن تسلیت حادثه دردناک و دلخراش شهادت و مجروح شدن جمعی از افسران، کارکنان و خانواده‌های ایشان در اتفاق تروریستی دانشگاه افسری حمص، گفت: حضور نامشروع و غیر قانونی نظامیان بیگانه در منطقه و سوریه باید هرچه سریع‌تر پایان یابد.

امیر آشتیانی در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن اعلام تسلیت حادثه دردناک و دلخراش شهادت و مجروح شدن جمعی از افسران، کارکنان و خانواده‌های ایشان در حمله تروریستی دانشگاه افسری حمص، اظهار کرد: ما در کنار مردم سرافراز و مقاوم سوریه ایستاده‌ایم و جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه وزارت دفاع و نیرو‌های مسلح آمادگی ارسال هرگونه کمک انسان‌دوستانه پزشکی‌ودرمانی را چه در بعد نیروی انسانی متخصص و چه تجهیزات پزشکی دارد.

وزیر دفاع با بیان اینکه این حملات ناشی از تداوم حمایت اطلاعاتی، امنیتی و لجستیکی از تروریست‌ها با هدف ممانعت از شکل گیری ثبات و استقرار امنیت کامل در سوریه است، اظهار کرد: بی‌تردید مسئولیت این رخداد غم‌انگیز متوجه حامیان خارجی گروه‌های تروریستی از جمله اشغالگران خاک سوریه است که عامل بی‌ثباتی در منطقه هستند.

امیرسرتیپ آشتیانی با اشاره به حادثه تلخ دانشگاه حمص، افزود: با این حادثه معادلات عوض خواهد شد و دیگر هیچ عذر و بهانه‌ای پذیرفتنی نیست و حضور نامشروع و غیر قانونی نظامیان بیگانه در منطقه و سوریه باید هرچه سریع‌تر پایان یابد.

وزیر دفاع تصریح کرد: معتقدم عملیات قهرمانانه شما در پاسخ به خون‌های ریخته شده منجر به ریشه‌کن شدن تروریسم در خاک سوریه و حتی منطقه خواهد شد و وزارت دفاع و نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران با تمام توان در این راه درکنار شما ایستاده است.

سپهبد علی محمود عباس، وزیر دفاع سوریه در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن تشکر از تسلیت و ابراز همدردی وزیر دفاع و سایر مسئولین جمهوری اسلامی ایران، افزود: دشمنان ما، دشمنان شما هستند و لحظات شاد و غمگینمان با هم یکی است و امروز عملیات فلسطینیان می‌تواند آغاز پیروزی بزرگ بر دشمنان باشد.

وزیر دفاع سوریه با اشاره به حادثه دردناک حمص، گفت: معتقدیم ثبات ایجاد نخواهد شد مگر به موضوع تروریسم در سوریه پایان دهیم و در همین راستا با حمایت جمهوری اسلامی ایران همواره در حال مبارزه با تروریست‌ها هستیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *