بازی‌های آسیایی هانگژو

ایدنی: شطرنج ایران مربی خارجی می‌خواهد/ امکانات ما یک‌ صدم رقبا هم نیست + فیلم

18:31 - 15 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۰۹۰
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
ایدنی: شطرنج ایران مربی خارجی می‌خواهد/ امکانات ما یک‌ صدم رقبا هم نیست + فیلم
ملی‌پوش شطرنج ایران گفت: ما برای پیشرفت و موفقیت به مربی خارجی نیاز داریم.

خبرگزاری میزان - پویا ایدنی، ملی‌پوش شطرنج ایران بعد از قهرمانی در بازی‌های آسیایی هانگژو اظهار داشت: جزو شانس‌های اصلی کسب مدال بودیم و رنک سه مسابقات را داشتیم. دستیابی به مدال طلا بسیار دشوار بود. رقبای اصلی ما مثل چین، ازبکستان و هند شرایطی بهتر و بالاتر نسبت به ما داشتند. ازبکستان قهرمان سال گذشته المپیاد بود. چین هم میزبان بوده و رنک ۲ دنیا را داشت و هند نیز با نفرات اصلی خود به هانگژو آمد. با این وجود به شرایط فکر نکردیم و تصمیم گرفتیم تمام تلاش خود را به کار ببندیم. خدا را شکر قهرمان شدیم.

وی افزود: امکانات ما شاید یک‌صدم رقبا نیز نبود. حریفان ما در کمپ‌های تمرینی فوق‌العاده‌ای حضور داشتند که ما نداشتیم، اما وقتی به هانگژو آمدیم، از همان روز اول هم‌قسم شدیم که تمام توان خود را بگذاریم و نتیجه خیلی خوبی بگیریم و این‌چنین هم شد. چین و ازبکستان را شکست دادیم و هند را متوقف کردیم.

ملی‌پوش شطرنج ایران تصریح کرد: دم همه بچه‌ها گرم که عالی ظاهر شدند. امیدوارم مسئولان با این قهرمانی، بیشتر به شطرنج توجه کنند، چرا که شطرنج رشته مظلومی است. ما برای پیشرفت و موفقیت به مربی خارجی نیاز داریم. مربی داخلی نمی‌تواند به ما کمک کند. در اینجا هم مربی ما عملا کمکی نکرد و بیشتر حکم سرپرست را داشت. امیدوارم برای شطرنج، بودجه ویژه‌ای در نظر گرفته شود؛ هم برای تیم‌های ملی و هم رده‌های پایه که استعداد قهرمانی جهان را دارند.

ایدنی خاطرنشان کرد: امیدوارم شطرنج مورد توجه قرار بگیرد. اگر این اتفاق رخ دهد قهرمانی جهان تا یک دهه آینده در دسترس ما است؛ البته به شرطی که حمایت شویم. امیدوارم دل مردم با این قهرمانی شاد شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *