موضوع شاخصه‌های خودکفایی محصولات کشاورزی به کمیسیون تلفیق ارجاع شد

15:13 - 15 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۰۴۹
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
موضوع شاخصه‌های خودکفایی محصولات کشاورزی به کمیسیون تلفیق ارجاع شد
نمایندگان مجلس با ارجاع ماده مربوط به شاخصه‌های خودکفایی محصولات کشاورزی به کمیسیون تلفیق موافقت کردند.

خبرگزاری میزان - نمایندگان در جلسه علنی نوبت عصر امروز (شنبه ۱۵ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه، ماده ۳۲ این لایحه را جهت بررسی بیشتر و رفع ابهام به کمیسیون تلفیق برنامه هفتم ارجاع دادند.

براساس ماده ۳۲ ارجاعی این لایحه؛ در اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و بند‌های (۶) و (۱۱) سیاست‌های کلی برنامه هفتم و تأمین امنیت غذایی پایدار و غذای سالم و با کیفیت برای آحاد جامعه، پایداری مناطق روستایی و عشایری و توزیع متعادل جمعیت بین مناطق روستایی و شهری و به منظور تحقق اهداف ّکمی زیر مطابق با احکام این فصل اقدام می‌شود:

جدول شماره (۷) - سنجه عملکردی امنیت غذایی و ارتقای تولید محصولات کشاورزی

موضوع شاخصه‌های خودکفایی محصولات کشاورزی به کمیسیون تلفیق ارجاع شد

موضوع شاخصه‌های خودکفایی محصولات کشاورزی به کمیسیون تلفیق ارجاع شد

در جریان بررسی این ماده رئیس سازمان برنامه و بودجه ضمن طرح ایراداتی به متن گزارش از جمله بند‌های مربوط به سهم امنیت غذایی از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و احداث جاده‌های دسترسی و بین مزارع که احکام بودجه‌ای بوده و موجب تحمیل بار مالی به دولت می‌شود خواهان حذف این مواد و برگشت ماده مذکور به متن لایحه شد.

همچنین ناصری موسوی لارگانی و جبار کوچکی نژاد طی تذکری نسبت به وجود بار مالی این ماده و نیز عدم تحقق اهداف آن طی برنامه هشدار دادند.

در همین راستا عبدالرضا مصری که ریاست جلسه را برعهده داشت گفت: در این ماده چند ابهام وجود داشته که ماده ۷۵ تلقی می‌شود. تاکنون موادی که گزارش برنامه هفتم مشمول این ماده شده را یا اصلاح و یا به کمیسیون ارجاع دادیم از این رو این ماده را نیز برای بررسی بیشتر و رفع ابهام به کمیسیون تلفیق برنامه هفتم ارجاع می‌دهیم و با توجه به اینکه موافق و مخالف آن در صحن صحبت‌های خود را مطرح کردند در جلسه آتی تنها برای این ماده رأی‌گیری خواهد شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *