سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه:

حکم برنامه هفتم به دولت؛ نرخ بنزین یارانه‌ای نباید تغییر کند

14:27 - 15 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۰۲۵
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
حکم برنامه هفتم به دولت؛ نرخ بنزین یارانه‌ای نباید تغییر کند
سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه، گفت: هرگونه سیاست گذاری در برنامه هفتم توسعه در مورد بنزین، باید با در نظر گرفتن ثبات و ایجاد آرامش اقتصادی و همچنین مهار تورم باشد.

خبرگزاری میزان - به گزارش خانه ملت، محسن زنگنه با اشاره به سیاست گذاری صورت گرفته در برنامه هفتم توسعه درباره عدم تغییر قیمت بنزین یارانه‌ای و توضیحاتی در این بخش، گفت: ما در زمینه توزیع بنزین یارانه‌ای در برنامه هفتم توسعه تاکید داشته‌ایم که دولت نباید نرخ بنزین یارانه‌ای را تغییر دهد.

وی با بیان اینکه به واقع اجازه دادن و منع کردن دولت در این بخش به خودی خود یک حکم برنامه‌ای محسوب می‌شود، ادامه داد: این مسئله تغییرات و نگرانی در جامعه ایجاد نخواهد کرد.

زنگنه بیان کرد: ما یکسری حکم در این بخش آورده‌ایم؛ به واقع احکام برنامه هفتم، یک برنامه جامع قمداد می‌شود لذا ما ابتدا در این برنامه گفته‌ایم که باید ثبات و ایجاد آرامش اقتصادی و همچنین مهار تورم شکل گیرد و در نهایت گفته‌ایم که دولت اجازه دارد با سیاست‌های قیمتی و غیر قیمتی مصرف انرژی را در محدوده سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ نگه دارد.

سخنگوی کمیسیون برنامه هفتم توسعه در مجلس تاکید کرد: بنابراین همگی این موارد و سیاست گذاری‌ها در کنار هم دیده شده و باید مبنای کار قرار گیرد؛ لذا دولت اگر می‌خواهد یک تصمیمی درمورد بنزین بگیرد که تورم را تشدید کند این مسئله عملا با سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری مغایرت دارد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *