بازدید وزیر کشور از تأسیسات نفت فلات قاره در میدان مشترک فروزان

13:05 - 15 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۷۹۹۵
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
بازدید وزیر کشور از تأسیسات نفت فلات قاره در میدان مشترک فروزان
وزیر کشور به همراه تنی چند از مقام‌های کشوری و استانی، از تأسیسات دریایی شرکت نفت فلات قاره در میدان مشترک فروزان بازدید و با کارکنان این سکوی نفتی در خلیج‌فارس دیدار و گفتگو کرد.

خبرگزاری میزان - به گزارش شانا، احمد وحیدی با همراهی استاندار بوشهر، معاون عمرانی وزارت کشور، فرمانده سپاه امام صادق (ع)، فرماندار بوشهر، مدیر منطقه عملیاتی خارک و تنی چند از مسئولان کشوری و استانی در برنامه‌ای از پیش اعلام نشده به‌منظور بازدید از تأسیسات دریایی میدان مشترک فروزان و دیدار با کارکنان عازم این سکوی نفتی شدند.

وزیر کشور و هیئت همراه پس از ورود به سکوی فروزان از بخش‌های مختلف آن بازدید و ضمن حضور در اتاق کنترل طی دیداری صمیمی با کارکنان پرتلاش این سکو از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات قرار گرفت.

علیرضا متعالی، مدیر منطقه عملیاتی خارک، کارکنان شرکت نفت فلات قاره ایران را سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی کشور دانست و گفت: در شرایط سخت تحریم کارکنان شرکت ملی نفت ایران با انگیزه و روحیه جهادی در مسیر توسعه صنعت نفت دریایی کشور و استخراج و بهره‌برداری از نفت و گاز دریایی با اولویت میدان‌های نفتی مشترک گام برمی‌دارند.

مدیر منطقه عملیاتی خارک در تشریح مشکلات و دغدغه‌های کارکنان اظهار کرد: با وجود سختی کار، وضع بد اقلیمی و مخاطرات کار در سکو‌ها و مجتمع‌های دریایی و تأسیسات نفتی جزیره در کنار شرایط طاقت‌فرسای کار اقماری و خطرات بالقوه این صنعت، چند سالی است محدودیت‌های پرداخت سقف حقوق، مالیات‌های سنگین و سقف پاداش پایان خدمت عرصه را بر همکاران سخت کرده است.

وزیر کشور پس از گفتگو با کارکنان مجتمع فروزان، در سخنانی از همه کارکنان نفتی شاغل در سکو‌ها و جزایر جنوب کشور قدردانی کرد و به آنان خداقوت گفت.

وحیدی در پایان در جریان اقدام‌ها و پروژه‌های در حال اجرا برای افزایش تولید میدان مشترک نفتی فروزان قرار گرفت.

میدان نفتی فروزان در فاصله ۱۰۰ کیلومتری از جزیره خارک قرار دارد و با میدان نفتی مرجان عربستان مشترک است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *