کریدور بزرگراهی غرب کشور در ۴ استان در دولت سیزدهم تکمیل می‌شود

13:00 - 15 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۷۹۹۲
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
کریدور بزرگراهی غرب کشور در ۴ استان در دولت سیزدهم تکمیل می‌شود
مجری احداث پروژه کریدور بزرگراهی غرب کشور، گفت: تا پایان دولت سیزدهم بیش از ۲۰۰ کیلومتر از محور‌های مواصلاتی واقع در کریدور بزرگراهی غرب بهره‌برداری می‌شود و با این اقدام عملیات اجرایی کریدور در ۴ استان کشور به اتمام می‌رسد.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، غلامرضا خرمی مجری احداث پروژه کریدور بزرگراهی غرب کشور از افتتاح بیش از ۲۰۰ کیلومتر محور‌های مواصلاتی واقع در کریدور بزرگراهی غرب کشور تا پایان دولت سیزدهم خبر داد و گفت: با این اقدام، عملیات اجرایی محور‌های مواصلاتی کریدور غرب در چهار استان آذربایجان غربی، کرمانشاه، لرستان و خوزستان به اتمام می‌رسد و در صورت تخصیص ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز بیش از ۹۰ درصد از عملیات اجرایی کریدور در استان کردستان نیز تکمیل خواهد شد.

وی کریدور بزرگراهی غرب کشور را تسهیل کننده ارتباط میان استان‌های شمال‌غرب به جنوب‌غرب اعلام کرد و گفت: بهره‌برداری از این کریدور دسترسی به آب‌های آزاد و کشور‌های آسیای میانه را فراهم می‌کند که از این نظر رونق ترانزیت بین‌المللی را به همراه دارد.

مجری احداث کریدور پروژه بزرگراهی غرب کشور در خصوص اتمام عملیات اجرایی ۴۵ کیلومتر از کریدور در استان کرمانشاه، گفت: تا پایان دولت نیز ۷۰ کیلومتر دیگر از محور‌های مواصلاتی در استان کرمانشاه تکمیل می‌شود و به این ترتیب ضمن حذف گلوگاه‌های ترافیکی مسیر، ایمنی بیشتر و افزایش سرعت سیر را به همراه دارد.

تکمیل ۴۰ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب در کردستان برای سال آینده

خرمی از برنامه‌ریزی برای تکمیل ۴۰ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب در استان کردستان تا پایان دولت خبر داد و افزود: ۳۵۰ متر تونل در محور سنندج-حسین‌آباد به همراه ۴٫۵ کیلومتر از مسیر تا پایان سال، آماده بهره‌برداری خواهد بود و بخشی از محور سقز-بوکان نیز به طول ۷ کیلومتر ابتدای سال آینده آماده اجرای روسازی است.

وی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه‌های واقع در استان کردستان تا پایان دولت را ۶ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

سال آینده ۳۹۰ کیلومتر کریدور بزرگراهی غرب در آذربایجان‌غربی تکمیل می‌شود

مجری احداث پروژه کریدور بزرگراهی غرب کشور در خصوص عملیات اجرایی محور‌های واقع در استان آذربایجان غربی توضیح داد و گفت: تا سال آینده کریدور بزرگراهی غرب کشور در استان آذربایجان غربی به طول ۳۹۰ کیلومتر تکمیل می‌شود که ۲۰ کیلومتر آن تا پایان سال جاری است.

خرمی همچنین افتتاح کنارگذر غرب اهواز به طول ۱۵ کیلومتر در استان خوزستان را بخش دیگری از برنامه‌های تکمیل کریدور غرب تا پایان سال آینده اعلام کرد.

وی یادآور شد: در حال حاضر عملیات اجرایی در کل کریدور ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به منظور تکمیل کل بخش‌های باقیمانده ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *