زاکانی: «پروژه شهید بروجردی» در صرفه‌جویی روزانه یک میلیون لیتر سوخت در تهران اثرگذار است

12:37 - 15 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۷۹۸۳
زاکانی: «پروژه شهید بروجردی» در صرفه‌جویی روزانه یک میلیون لیتر سوخت در تهران اثرگذار است
شهردار تهران با اشاره به نقش پروژه شهید بروجردی در صرفه جویی سوخت در تهران، گفت: این پروژه در دستور کار قرار گرفت تا عملاً آنچه در شرق تهران با بزرگراه امام علی رقم خورد در غرب تهران با بزرگراه شهید بروجردی تکمیل شود و امیدواریم تا ۲۲ بهمن و در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی این کار به اتمام برسد.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر؛ علیرضا زاکانی شهردار تهران در آیین افتتاح فاز نخست پروژه بزرگراه شهید بروجردی گفت: مفتخریم که امروز با نام «مسیح کردستان» شهید بروجردی و با همت جمع حاضر و همکاری قرارگاه خاتم‌الانبیا فاز نخست این پروژه را به بهره‌برداری برسانیم.

وی با بیان اینکه متولی اجرایی این پروژه قرارگاه خاتم الانبیا است‌ و توانستیم با مشارکت یکدیگر امور را به اجرا برسانیم، افزود: یکی از ویژگی‌های مسیر خدمتگذاری شورای ششم رسیدن از کل به جز بود، به این معنی که مشکلات را به صورت کلان ببینیم و با یک مشارکت مردمی امور را پیش ببریم.

شهردار تهران ادامه داد: در تهران عملاً چند پروژه بسیار بزرگ در بخش عمرانی طراحی شد که یکی از آن‌ها در حوزه نگهداشت بود و امروزبه همت همکارانم این مسیر از مرز ۱ میلیون تن اسفالت ریزی که میانگین سالانه آن در گذشته ۶۶۰ هزار تن بوده است، گذشته‌ایم. همچنین بیش از ۵۳۰ کیلومتر جمع‌آوری آب‌های سطحی (آبراه) را پیش رو داریم که نیازمند نوسازی و بازسازی است.

زاکانی با اشاره به اینکه اکنون بیش از ۸۰۰ پل در اختیار داریم که نیازمند بازسازی است و در دستور کار قرار گرفته است، گفت: در شورای چهارم در شرق تهران بزرگراه امام علی با افتخار احداث شد که البته این پروژه حکایت از این داشت که ما در غرب تهران کار متوقف مانده‌ای داریم؛ لذا پروژه شهید بروجردی در دستور کار قرار گرفت تا عملاً آنچه در شرق تهران با بزرگراه امام علی رقم خورد در غرب تهران با بزرگراه شهید بروجردی تکمیل شود و امیدواریم تا ۲۲ بهمن و در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی این کار به اتمام برسد.

شهردارتهران افزود: آزادراه شهید شوشتری از جاده امام رضا تا اتوبان یاسینی به وسعت بیش از ۱۶ کیلومتر در دست احداث است که امیدواریم تا پایان سال فاز نخست آن به وسعت ۹ کیلومتر افتتاح شود. این پروژه دچار گشایشی ۱/۵ درصدی از ترافیک شهر تهران و ۵ درصدی از شرق تهران می‌شود. امروز مفتخریم فاز نخست بزرگراه ۳/۷ کیلومتری بروجردی را افتتاح نماییم و ۱ کیلومتر دیگر هم تا پایان سال افتتاح خواهد شد. همچنین در مرکزشهر نیز نیازمند یک گشایش ترافیکی بودیم لذا ادامه بزرگراه شهید صیاد شیرازی که به میدان سپاه ختم می‌شود نیازمند طراحی یک تونل دو طبقه بود که اجرای آن با همکاری قرارگاه خاتم در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: همچنین ۹۸ اصلاح تقاطعی در دست احداث قرار گرفت که سال گذشته ۱۱ عدد آن افتتاح شد و امروز ۲۳ تقاطع در دست اجراست؛ عمده این اصلاحات در امسال به بهره برداری می‌رسد.

نقش «پروژه شهید بروجردی» در صرفه جویی روزانه یک میلیون لیتر سوخت در تهران

زاکانی با اشاره به نقش این پروژه در صرفه جویی سوخت در تهران گفت: تهران روزانه ۱۳ میلیون لیتر مصرف سوخت دارد که ۱ میلیون آن با این پروژه‌ها صرفه جویی می‌شود. ما توانستیم مسیر خدمت را بدون توجه به موانع و با تکیه بر ایمان الهی و تشخیص کارشناسی دقیق دنبال کنیم. شورای ششم و مدیریت شهری برگرفته از آن مسیری را دنبال کرده است که تهران چهره جدیدی بر خود بگیرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *