گفت‌وگو|

نماینده حماس در ایران: عملیات طوفان الاقصی پاسخی محکم به جنایت‌های رژیم صهیونیستی است

13:07 - 15 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۷۹۸۲
نماینده حماس در ایران: عملیات طوفان الاقصی پاسخی محکم به جنایت‌های رژیم صهیونیستی است
نماینده جنبش حماس در ایران، می‌گوید که عملیات طوفان الاقصی پاسخی محکم و واضح علیه جرایم و جنایت‌های رژیم صهیونیستی است.

خبرگزاری میزان - مقاومت فلسطین روز شنبه در پاسخ به جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی که در قالب هتک حرمت مکرر مسجدالاقصی، به شهادت رساندن بیش از پیش فلسطینیان تشدید شد، عملیات «طوفان الاقصی» آغاز کرد.

این عملیات گسترده، رژیم صهیونیستی را غافلگیر کرده و «تل‎آویو» را در میانه بحران‌های پیچیده و درهم تنیده داخلی با بحرانی جدی مواجه کرد.

خالد قدومی، نماینده جنبش حماس در ایران در گفت‎وگو با میزان می‎گوید: عملیات «طوفان الاقصی» که از سوی مقاومت اسلامی فلسطین به‌ویژه گردان‌های عزالدین قسام آغاز شده، پاسخی محکم و واضح علیه جرایم و جنایت‌های رژیم کودک‌کش صهیونیستی است.

قدومی با اشاره به اینکه «ابوخالد محمد الضیف»، فرمانده گردان‌های عزالدین قسام طراح این عملیات بود و طبیعی است که افراد در دیگر گروه‌های مقاومت همراه ما هستند، اظهار کرد: همه فلسطینی‌ها زیر شعار حمایت از مسجدالاقصی و فلسطین جمع شدند و کل فلسطین و همه گروه‌های مقاومتی به دعوت «ابوخالد»، لبیک گفته و به صحنه آمدند.

وی با بیان اینکه همگان در ماه‌های اخیر شاهد بودند که کابینه رژیم غاصب صهیونیستی از هیچ جنایتی علیه فلسطینی‌ها دریغ نکرده، تصریح کرد: صهیونیست‌ها، فلسطینی‌ها را اعم از کودک و بزرگسال قتل عام کردند؛ جهان باید می‌دانست که وضعیت کنونی فلسطین چیست و برای این وضعیت چه باید کرد، اما متاسفانه پاسخی از جهان ندیدیم و همین امر سبب شد تا فلسطینی‌ها خود برای حمایت از مسجدالاقصی، کودکان فلسطینی، غزه و سراسر کرانه باختری دست به کار شوند و به جنایت‌های رژیم صهیونیستی پاسخ دهند.

این مقام حماس درباره نتایج عملیات «طوفان الاقصی»، اظهار کرد: از دقایق اول روز شنبه، مبارزان مقاومت این عملیات را آغاز کردند و به شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه حمله کردند.

به گفته وی، گردان‌های عزالدین قسام تاکنون داخل مناطق اشغالی نشده بودند، اما این کار را اکنون انجام دادند؛ از ساعات اولیه صبح شنبه حدود ۵ هزار راکت به سمت اراضی اشغالی شلیک شده و چندین سرباز صهیونیست به اسارت گرفته شدند؛ ضمن اینکه نیروهای مقاومت موفق شدند شماری از سربازان صهیونیست را به هلاکت رسانده و زخمی کنند.

وی با اشاره اینکه عملیات «طوفان الاقصی» تازه آغاز شده است، بیان کرد: ما اکنون نمی‌توانیم بگوییم این عملیات تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

قدومی، تاکید کرد: چیزی که مشخص است اینکه نیرو‌های مقاومت تحت پرچم الاقصی، قدس و مظلومیت مردم فلسطین عملیات خود را آغاز کردند و پیش می‌برند؛ دنیا باید بداند که وضعیت کنونی فلسطین چیست.

این مقام حماس، می‎گوید: مقاومت فلسطین عملیات «سیف‎القدس دوم» را برای حمایت از مردم فلسطین و مسجدالاقصی آغاز کرده است؛ نگران پاسخ دشمن نیستیم و می‌دانیم که کار رژیم صهیونیستی دشمنی و پاسخش خصمانه است، اما اکنون جهان و دنیای اسلام باید از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنند.

نماینده جنبش حماس در پایان با اشاره به اینکه مبارزان مقاومت فلسطین با آگاهی از تهدید‌های رژیم صهیونیستی این عملیات را آغاز کردند و نگران پاسخ رژیم صهیونیستی نیستند، گفت: ما در دقایق اولیه صبح توانستیم دشمن را غافلگیر کنیم تا این لحظه دست بالا با مقاومت است و ما آماده مواجهه هرگونه پاسخ رژیم صهیونیستی هستیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *