رشد ۸۰ درصدی تولید برق در نیروگاه‌های برق‌آبی

10:19 - 15 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۷۹۴۶
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
رشد ۸۰ درصدی تولید برق در نیروگاه‌های برق‌آبی
تولید نیروگاه‌های برق‌آبی شرکت آب و نیرو در شش ماهه اول امسال نسبت به سال گذشته افزایش ۸۰ درصدی داشته است که این میزان رشد تولید، معادل مصرف برق یکسال دو استان شمالی کشور (گیلان و مازندران) است.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، وحید ایزدی معاون بهره‌برداری شرکت آب و نیرو گفت: با انجام به موقع و کامل تعمیرات واحد‌های نیروگاهی، از ابتدای امسال مخازن سد‌های در حال بهره‌برداری شرکت به نحوی مدیریت شد تا نیروگاه‌ها حداکثر توان قابلیت تولید را برای پیک تابستان داشته باشند.

وی اضافه کرد: خوشبختانه با هماهنگی‌های بسیار خوبی که بین بخش برق و آب در طول ماه‌های گذشته انجام شد و همراهی مرکز دیسپاچینگ ملی، مخازن سد‌های برق‌آبی کشور با پرشدگی کامل به استقبال پیک تابستان رفته‌اند، به طوری‌که نیروگاه‌های برق‌آبی سهم ۱۱ درصدی در تولید انرژی پیک تابستان داشته‌اند.

ایزدی گفت: تولید نیروگاه‌های شرکت آب و نیرو در شش ماهه اول امسال به میزان ۴۷۵۰ گیگاوات ساعت بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۸۰ درصدی داشته و ۳ درصد نیز بیشتر از کل تولید سال گذشته بوده است. در این میان می‌توان به افزایش بیش از دو برابری تولید انرژی در نیروگاه‌های گتوند و داریان و افزایش ۵۰ درصدی در نیروگاه کارون۴ اشاره کرد. همچنین نیروگاه سیمره که در سال گذشته به دلیل خشکسالی تولید نداشته در این مدت به میزان ۹۰ گیگاوات ساعت تولید انرژی داشته است.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و نیرو در پایان تأکید کرد پس از گذر موفق از پیک تابستان امسال و عملکرد بسیار خوب نیروگاه‌های برق‌آبی، از ابتدای مهرماه برنامه‌ریزی تعمیرات سالیانه واحد‌های نیروگاهی شرکت آغاز شده و به امید خدا و با تلاش بی‌وقفه همه افراد در بخش‌های کارفرما، پیمانکاران و مشاورین و تأمین منابع مالی مورد نیاز، برنامه تعمیرات واحد‌ها با موفقیت به پایان خواهد رسید تا همچون گذشته نیروگاه‌های برق‌آبی نقش به سزای خود را در تأمین نیاز پیک زمستان و تابستان نشان دهند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *