معاون رئیس جمهور:

مدعیان حقوق بشر در برابر جنایات رژیم صهیونیستی علیه کودکان فلسطینی، چه کرده‌اند؟

9:58 - 15 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۷۹۳۴
دسته بندی: سیاست ، عمومی
مدعیان حقوق بشر در برابر جنایات رژیم صهیونیستی علیه کودکان فلسطینی، چه کرده‌اند؟
معاون رئیس جمهور گفت: مدعیان حقوق بشر در مواردی حتی توبیخ لفظی کودکان را اقدامی ضد بشری قلمداد می‌کنند، اما در عمل بیش از ۷۵ سال است که در مقابل جنایت‌های رژیم صهیونیستی در بازداشت، رفتار خشونت آمیز، شکنجه و کشتار کودکان و نوجوانان فلسطینی اقدام موثری نکرده‌اند.

خبرگزاری میزان - سید محمد حسینی در همایش بین المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی با حضور ۸۰ میهمان از ۲۰ کشور و فعالان ایرانی حوزه فلسطین، گفت: شهید محمد الدوره نوجوان ۱۲ ساله فلسطینی که در سال ۲۰۰۰ میلادی و در آغاز انتفاضه دوم فلسطین به شهادت رسید به عنوان نماد همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطینی در نظر گرفته شده‌است، تصاویر و فیلم شهادت این نوجوان بی‌پناه فلسطینی در سطح جهان به صورت گسترده و غیر قابل انکار منتشر گردید، لذا سمبل کودکان مظلوم فلسطینی شناخته شد، اما خباثت رژیم صهیونیستی به این مورد محدود نمی‌شود، از ۷۵ سال پیش که رژیم جعلی و نامشروع صهیونیستی سرزمین فلسطین را رسما اشغال کرده تاکنون هزاران کودک و نوجوان توسط این رژیم کودک کش به شهادت رسیده و یا مجروح و معلول شده‌اند و تعداد زیادی بازداشت، محاکمه، بازجویی و در زندان تحت شکنجه قرار گرفته‌اند که اخبار آن بایکوت شده و بازتاب چندانی نداشته است، همه این فجایع نشانگر ماهیت پلید رژیم صهیونیستی و حامیان غربی‌اش است. 

معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهارداشت: تنها جرم این کودکان آن است که در فلسطین زاده شده‌اند لذا اشغالگران این کودکان را به عنوان نسل رزمنده آینده از حالا تحت انواع آزار و اذیت قرار می‌دهند. کودکانی که باید در آرامش رشد پیدا کنند، اما هر لحظه احتمال می‌دهند که خانه و کاشانه‌شان با بمباران و موشک مورد حمله قرار می‌گیرد و هر آن در معرض اصابت گلوله اشغالگران هستند همچنان که شهید الدوره همراه پدر برای خرید می‌رفت، ولی مورد حمله وحشیانه دژخیمان رژیم صهیونیستی قرار گرفت و دیگر به خانه و مدرسه بازنگشت. 

حسینی گفت: مدعیان حقوق بشر که در ظاهر حتی توبیخ لفظی کودکان توسط والدین را اقدامی ضد بشری قلمداد می‌کنند در مقابل جنایت‌های رژیم صهیونیستی که با اصول انسانی و قواعد بین المللی مغایرت دارد در ۷۵ سال گذشته چه اقدام موثری کرده‌اند؟ از سال ۱۹۴۸ میلادی که این رژیم جعلی کار خود را آغاز کرد دائماً کودکان، نوجوانان زنان و افراد مسن در معرض قتل عام و شکنجه نظامیان قسی‌القلب هستند و مدعیان حقوق بشر واکنش تاثیرگذاری از خود نشان نمی‌دهند و این رخداد‌های تلخ را عادی می‌پندارند! 

معاون رئیس جمهور با بیان که امروز فلسطین به یک مسئله مهم جهانی تبدیل شده، اظهار داشت: از ۶۲ سال قبل که امام راحل قیام و نهضت اسلامی را آغاز کرد یکی از مهم‌ترین محور‌های حرکت خود را مبارزه علیه رژیم غاصب صهیونیستی قرارداد به گونه‌ای که حساسیت ساواک دستگاه اطلاعاتی و امنیتی پهلوی برانگیخته شد و از امام خواستند در سه موضوع سخن نگوید علیه شاه، آمریکا و اسرائیل! اما امام رسالت تاریخی خود را انجام داد و در هر سه مورد روشنگری کرد حتی در دوران تبعید نیز همواره خطر اسرائیل برای جهان اسلام را گوشزد کرد، به خوبی به یاد دارم در جریان تظاهرات و راهپیمایی‌های سال ۵۷ قبل از پیروزی انقلاب، یکی از شعار‌ها این بود: «امروز ایران، فردا فلسطین» و شخصیت‌های بزرگ انقلاب از روز اول نهضت اسلامی بر مخالفت با رژیم صهیونیستی تاکید داشتند. 

معاون رئیس جمهور در امور مجلس تصریح کرد: مردم ایران همراه و حامی فلسطینیان بوده و هستند و همچنان که رهبر فرزانه انقلاب تاکید دارند مسئله فلسطین یک تاکتیک و حتی صرفا یک استراتژی نیست بلکه مسئله دل و ایمان ما است لذا مردم ایران با تمام وجود حامی فلسطینیان هستند. 

حسینی گفت: رهبر معظم انقلاب در روز میلاد نبی مکرم اسلام نیز تاکید کردند دولت‌هایی که به دنبال عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها هستند روی اسب بازنده شرط بندی می‌کنند و به جایی نخواهند رسید. امروز آثار اضمحلال رژیم صهیونیستی و قدرت گرفتن جبهه مقاومت بیش از پیش آشکار شده است. 
دکتر حسینی با تاکید بر اینکه همچنان فلسطین مسئله اول جهان اسلام است، خاطرنشان ساخت: امروز جهان اسلام باید یکپارچه برای رهایی فلسطین و نجات قدس شریف قبله اول مسلمانان از چنگال رژیم صهیونیستی بپاخیزد. 

معاون رئیس جمهور با اشاره به تعالیم نبی مکرم اسلام در خصوص ضرورت توجه به کودکان و نوجوانان و اهتمام به تعلیم و تربیت آنان گفت: جمهوری اسلامی ایران عنایت خاصی به این مسئله دارد و زمینه رشد و تعلیم همه کودکان از جمله افراد بی‌بضاعت را فراهم کرده است به گونه‌ای که بعضی از آنان در شمار مدیران و کارگزاران نظام در خدمت مردم قرار گرفته‌اند، این تجربه ارزنده می‌تواند الگویی برای سایر کشور‌ها باشد. امروز توجه به رشد و تعالی کودکان و نوجوانان به ویژه عزیزانی که در کشور‌های حوزه مقاومت و در معرض تهاجم و خشونت صهیونیست‌ها هستند، از اهمیت بسزایی برخوردار است، لذا همه باید یاری کنند تا اهداف بلند جبهه مقاومت تحقق یابد و با فضل و نصرت الهی، فتح و ظفر نصیب رهروان راه حق و عدالت گردد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *