وزیر فرهنگ: سینمای کودک و نوجوان بخش قابل افتخار سینمای ایران است

11:52 - 14 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۷۸۲۵
وزیر فرهنگ: سینمای کودک و نوجوان بخش قابل افتخار سینمای ایران است
اسماعیلی در متن پیام خود به سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان نوشت: سینمای کودک و نوجوان بخش قابل افتخار سینمای ایران است که رنگ زندگی و میل به تعالی را در ذهن خلاق کودکان و نوجوانان می‌پروراند.

خبرگزاری میزان- به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی و ارتباطات رسانه‌ای سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، پیام محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان منتشر شد. در این پیام آمده است:

سینمای کودک و نوجوان برگرفته از دنیای پاک و ضمیر پرنشاط کودکان، بخش قابل افتخار سینمای ایران است که رنگ زندگی و میل به تعالی را در ذهن خلاق آنان پرورش می‌دهد.

سرشت کودک و نوجوان با اخلاق و امید اُنس گرفته و لحظه لحظه با جست‌وجو در مسیر آموختن و آگاهی‌پذیری، رشد و تنفس می‌کند. نوباوگان تشنه و شیفتۀ حقیقت هستند و سینمای کودک و نوجوان می‌تواند راه حقیقت، ایمان، شجاعت و باور به پیشرفت را به ایشان نشان دهد

جشنوارۀ بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، امسال با شعار «بچه‌ها به سمت قلّه» انگیزۀ موفقیت برای فتح قلّه‌های پیشرفت، افتخار به امروز و عزت آینده را در کودکان و نوجوانان این سرزمین می‌پرور‌د. سینمای امروز ما با بهره‌گیری از فرهنگ غنی ایرانی و اندیشه‌های انسان‌ساز اسلامی، می‌تواند مظهر رویش و پرورش نسل‌های آگاه، م‍ؤمن و شجاع به آرمان‌های ملی و انقلابی باشد که خودباوری و تسلیم‌ناپذیری در مقابل زور را افتخار خود می‌داند. سینمای کودک، سینمای اعتماد خانواده ایرانی و آینۀ تمام‌نمای اخلاق و پاکیزگی است که با استفاده از ظرفیت‌های لطیف هنری، مفاهیم درست زندگی کردن را به بچه‌ها می‌آموزد. جشنوارۀ بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان بازتاب این سینماست که باید آن را جلا داد و جایگاهش را ستود. شور و ابتهاج این جشنواره موجب بالندگی و رشد سینمای کودک، تولیدات آن و پیوند بیشتر آثار با مخاطبان سینمای کودک و نوجوان خواهد شد.

چهار سال پس از همه‌گیری بیماری کرونا و برگزار نشدن این رویداد به شکل حضوری، این جشنواره دوباره احیا شد و اصفهان زیبا بار دیگر میزبان این رویداد هنری سینمایی ـ بین‌المللی است. استقبال فیلم‌سازان، هنرمندان و اهالی سینمای کودک و نوجوان در کنار کودکان و خانواده‌های اصفهانی، نویدبخش برگزاری جشنواره‌ای پرشور و م‍ؤثر برای سینمای کودک خواهد بود.

به خود می‌بالیم که توانسته‌ایم برای رشد و تعالی فرزندان ایران عزیز در عرصۀ فرهنگ و هنر قدمی برداریم. لازم می‌دانم در این راه از همه سینماگران و هنرمندان حاضر در بخش‌های مختلف جشنواره، همکارانم در سازمان سینمایی، مدیران و مسئولان اصفهان و بنیاد سینمایی فارابی سپاسگزاری نمایم.

توفیق دست‌اندرکاران این دوره جشنواره را در جهت تحقق اهداف عدالت فرهنگی در دولت مردمی از خداوند مهربان خواستارم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *