سامانه بارشی جدید از روز دوشنبه وارد کشور می‌شود

10:18 - 14 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۷۸۱۱
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
سامانه بارشی جدید از روز دوشنبه وارد کشور می‌شود
کارشناس سازمان هواشناسی از کاهش ۶ تا ۸ درجه‌ای دما در شمال شرق و شرق کشور خبر داد و گفت: از روز دوشنبه سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود.

خبرگزاری میزان- به گزارش وزارت راه و شهرسازی، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی در توضیح شرایط جوی و آب و هوای امروز جمعه ۱۴ مهرماه و روز‌های آینده، گفت: امروز در بخش‌هایی از شمال شرق و روز شنبه در سواحل غربی دریای خزر بارش پراکنده رخ می‌دهد.

کارشناس هواشناسی اظهار کرد: طی ۳ روز آینده در بیشتر مناطق کشور جو پایدار است، اما از اواخر وقت دوشنبه سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود و بخش‌هایی از شمال غرب را در بر می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بارش‌ها به شکل پراکنده گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی خواهد بود، افزود: از روز سه‌شنبه فعالیت این سامانه بارشی شدت می‌یابد و در نواحی شمال غرب، سواحل خزر و ارتفاعات و دامنه‌های البرز غربی نیز بارش گاهی به شکل رگبار و رعدوبرق خواهد بود.

رفیعی گفت: امروز وزش باد در نیمه شرقی کشور شدید خواهد بود و روز دوشنبه در شمال غرب سه‌شنبه در غرب و شمال غرب این پدیده موجب گردوخاک در مناطق مستعد می‌شود.

وی ادامه داد: دمای هوا امروز در شمال شرق و شرق کشور ۶ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد.

کارشناس هواشناسی تاکید کرد: در استان‌های ساحلی خزر و مناطق شمال غرب کشور طی روز‌های یکشنبه و دوشنبه افزایش نسبی دما را خواهیم داشت که با ورود سامانه بارشی از روز سه‌شنبه، کاهش دمای ۸ تا ۱۰ درجه‌ای را تجربه می‌کنند.

به گفته رفیعی امروز آب‌های دریای خزر و سه روز آینده آب‌های خلیج فارس مواج است.

وی افزود: تهران امروز در برخی ساعات وزش باد را تجربه می‌کند و بیشینه دما به ۲۲ درجه می‌رسد، کمینه دما نیز ۱۲ درجه بالای صفر را ثبت کرد که نسبت به دیروز ۵ درجه کاهش یافته بود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *