حسینی: منتظر غرامت دادن پرسپولیس بودند، حالا به محکومیت لوکادیا ایراد می‌گیرند

16:56 - 13 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۷۷۵۳
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
حسینی: منتظر غرامت دادن پرسپولیس بودند، حالا به محکومیت لوکادیا ایراد می‌گیرند
مدیر امور بین‌الملل پرسپولیس در پی انتشار مطالب تحریک کننده علیه باشگاه در پرونده محکوم شدن یورگن لوکادیا توضیحاتی را ارایه کرد.

خبرگزاری میزان - امیر علی حسینی در گفت‌وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس درباره موفقیت در پرونده یورگن لوکادیا و احقاق حق پرسپولیس اظهار داشت: سال‌ها است در بخش امور بین‌الملل باشگاه حضور دارم. طی این مدت در جریان زیر و بم ده‌ها پرونده حقوقی بین‌المللی باشگاه اعم از خوانده و خواهان بوده‌ام. بیش از هر فرد دیگری در کل مجموعه فوتبال ایران در جریان این موارد بوده‌ام و بر این اساس با قطعیت می‌توانم بگویم آن چه در پرونده لوکادیا اتفاق افتاد در زمره بهترین موفقیت‌های باشگاه است. متاسفانه پیروزی در دعوا‌های حقوقی بین‌المللی اتفاق پرتیراژ در فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس نیست و حالا بعضی افراد به دلایل نامعلوم و شاید هم مشخص قصد دارند با شانتاژ و تحریک هواداران و افکار عمومی نه تنها ارزش این موفقیت را پایین بیاورند بلکه آن را تا حد شکست‌هایی که پرسپولیس در زمان فعالیت‌های حقوقی آن‌ها متحمل شد پایین بکشند.

وی در ادامه اظهار داشت: البته همه آن‌هایی که نظراتی دارند شامل این بحث نمی‌شوند، ولی جالب است افرادی خود را در فضای مجازی به عنوان افراد مشرف به مسایل حقوقی معرفی می‌کنند و درباره این پرونده هم اظهارات غیر واقع داشتند که وقتی با ارتباط‌ها به مجموعه پرسپولیس ورود کرده بودند تا مطرح شوند، باعث ناکامی‌های حقوقی باشگاه شدند. بعضی از این افراد پرونده‌های بین المللی پرسپولیس را برعهده گرفتند و به عنوان وکیل حتی نتوانستند لایحه‌ای بنویسند که از نظر شکلی رد نشود و این خیلی بد است. بعضی شکایات و دفاعیات پرسپولیس در دعاوی بین‌المللی فوتبال در ادوار گذشته حتی مورد بررسی قرار نگرفتند، چون لایحه‌ای که فرستاده بودیم از نظر شما کار و طرح دعوا درست نبود و حالا همین افراد به موفقیت پرسپولیس ایراد می‌گیرند.

حسینی افزود: بخش بین‌الملل باشگاه این پرونده را در دست گرفت و به خاطر پرسپولیس و هواداران خوشحال هستیم که حقانیت پرسپولیس و محکومیت خوانده‌ها بر اساس متن صریح حکم ثابت شد. از دیروز در حال شاهد تلاش برای تاثیر گذاری روی هواداران هستیم که تا همین هفته گذشته بسیاری از ما سوال می‌کردند که آیا صحیح است پرسپولیس در پرونده لوکادیا محکوم شد؟ در واقع انتظار عمومی در فوتبال این بود که پرسپولیس یک غرامتی هم به لوکادیا بدهد حالا این اتفاق که نیفتاده هیچ، در حکم به صراحت ادعای پرسپولیس مبنی بر غیر موجه بودن فسخ ثابت شد و غرامت هم دریافت کردیم. البته روال حقوقی این است که خواهان خواسته‌های مختلفی را مطرح می‌کند که انتظار برآورده شدن همه آن‌ها نیست، ولی وکلا این کار را انجام می‌دهند تا شانس پیروزی در بعضی موارد دیگر بیشتر شود و در جریان شکایت ما از لوکادیا نیز همین‌طور بود.

مدیر امور بین الملل پرسپولیس، تصریح کرد: این پرونده از جهاتی شاید سخت‌تر از مورد استوکس بود و این‌طور نبود که بخواهیم با خیال راحت وارد دعوای حقوقی بشویم. حتی بعضی به شوخی می‌گفتند بازیکن که رفت، هیچ، یک پولی را هم باز باید پرداخت کنند که در مورد استوکس هم چنین شد.

حسینی در پایان افزود: این مسائل البته ما را دلسرد نمی‌کند، چون این‌جا همه عاشق پرسپولیس و هواداران هستند، ولی بعضی هواداران، به خاطر تیم محبوب خودشان هم که شده نباید تحت تاثیر هر حرفی قرار بگیرند. در این پرونده موفقیت پرسپولیس خیلی بیش از چند صد هزار دلاری است که به دست می‌آید. از این پس هر کسی که طرف قرارداد با پرسپولیس قرار بگیرد دیگر می‌داند شرایط مثل گذشته نیست و اگر سراغ مسایلی، چون فسخ یک‌طرفه بروند باید با تبعات حقوقی روبه رو شوند و این در آینده برای پرسپولیس مفید خواهد بود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *