بازی‌های آسیایی هانگژو| روز دوازدهم با نقره اسکیت و ۲ طلای ساروی و میرزازاده در کشتی فرنگی

6:06 - 13 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۷۶۶۵
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
بازی‌های آسیایی هانگژو| روز دوازدهم با نقره اسکیت و ۲ طلای ساروی و میرزازاده در کشتی فرنگی
نمایندگان کشورمان در دوازدهمین روز از بازی‌های آسیایی هانگژو در ۱۱ رشته ورزشی به مصاف حریفانشان رفتند و در نهایت موفق به کسب ۲ مدال طلا و یک نشان نقره شدند.

خبرگزاری میزان - دوازدهمین روز از بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو در حالی از صبح امروز (پنجشنبه، ۱۳ مهرماه) آغاز شد که نمایندگان کشورمان در ۱۱ رشته ورزشی (اسکیت، قایقرانی، کشتی فرنگی، جوجیتسو، کاراته، سنگنوردی، تیراندازی با کمان، دوچرخه‌سواری، واترپلو، وزنه‌برداری و شطرنج) به مصاف حریفان خودشان رفتند.

در نهایت امروز ترانه احمدی در فری‌استایل اسکیت مدال نقره گرفت، محمدهادی ساروی و امین میرزازاده در کشتی فرنگی دو مدال کسب کردند و شطرنج هم در آستانه کسب مدال طلا قرار گرفت.

نتایج کامل امروز ورزشکاران به شرح زیر است:

اسکیت

*ترانه احمدی در فری استایل نقره‌ای شد

در ادامه رقابت‌های اسکیت بازی‌های آسیایی دو بانوی اسکیت فری‌استایل ایران به مصاف حریفان رفتند که ترانه احمدی راهی فینال شد و رومینا سالک‌اصفهانی به رده‌بندی رفت.

اصفهانی در مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها مغلوب لیو چیائو شد و به دیدار رده‌بندی رفت، اما احمدی در این مرحله تینگ یوئن دیگر شرکت کننده چین تایپه را شکست داد و فینالیست شد.

احمدی بانوی اسکیت فری‌استایل ایران در مرحله نهایی بازی‌های آسیایی هانگژو به مصاف حریف خود از چین تایپه رفت و با قبول شکست به مقام نقره رسید.

 اصفهانی نیز در مرحله رده‌بندی اسکیت فری‌استایل بازی‌های آسیایی هانگژو با تینگ یوئن به رقابت پرداخت و در حالی که مسابقه اول خود را شکست خورد، در مسابقه دوم به پیروزی رسید و پس از شکست در مسابقه سوم نتوانست به مدال برنز برسد.

بازی‌های آسیایی هانگژو| شروع روز دوازدهم با نقره اسکیت و پیروزی فرنگی‌کاران

 

چهارمی لسانی در فری‌استایل مردان/ سواری حذف شد

امیرمحمد سواری و رضا لسانی دو ملی‌پوش اسکیت فری‌استایل ایران در مرحله مقدماتی با ۱۷ ورزشکار دیگر رقابت کردند و در جایگاه اول و دوم به جمع ۸ ورزشکار برتر راه یافتند.

در این بخش اسکیت‌باز تایوانی با ثبت زمان ۳.۸۸۵ ثانیه رکود جهان را شکست.

لسانی در مرحله یک چهارم نهایی در رقابت با حریف ژاپنی با ثبت زمان ۴.۶۳۹ ثانیه پیروز شد و به نیمه نهایی رفت.

اما سواری در رقابت با حریفی از تایوان نتیجه را واگذار کرد و حذف شد.

لسانی در نیمه نهایی رقابت را به حریف چین‌تایپه‌ای واگذار کرد.

وی برای کسب مدال برنز هم مقابل دیگر ورزشکار چین‌تایپه‌ ناموفق بود و چهارم شد.

بازی‌های آسیایی هانگژو| شروع روز دوازدهم با نقره اسکیت و ۲ فینالیست در کشتی فرنگی

 

قایقرانی

رزاقیان به نیمه نهایی اسلالوم صعود کرد

رقابت‌های قایقرانی اسلالوم در مرحله گروهی برگزار و رکسانا رزاقیان از صعود به مرحله نیمه نهایی بازماند. رکسانا رازقیان در مرحله گروهی کایاک اسلالوم زمان ۱۱۴.۵۲ ثانیه را ثبت کرد و پنجم شد. چهار قایق اول مستقیم به نیمه‌نهایی صعود کردند و بقیه قایق‌ها راهی مرحله دوم شدند.

مرحله دوم ساعت ۱۰:۵۲ دقیقه به وقت تهران برگزار می‌شود.

در این دوره از رقابت‌ها ۱۳ ورزشکار از کشور‌های چین، تایلند، قزاقستان، ژاپن، هند، چین تایپه و ایران حضور داشتند که رازقیان در گروه اول به رقابت پرداخت و با زمان ۱۱۴.۵۲ در رده پنجم گروهش ایستاد.

او برای صعود به نیمه نهایی با دو قایقران از تایلند و یک قایقران هندی رقابت کرد و زمان۱۱۹.۷۷ را ثبت کرد و به نیمه نهایی صعود کرد.

بازی‌های آسیایی هانگژو| شروع روز دوازدهم با نقره اسکیت و پیروزی فرنگی‌کاران

 

کشتی فرنگی

*ساروی طلایی شد

در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی بازی‌های آسیایی هانگژو نمایندگان کشورمان در ۲ وزن باقیمانده به روی تشک رفته‌اند.  

در وزن ۹۷ کیلوگرم که با حضور ۱۰ کشتی‌گیر برگزار می‌شود، محمدهادی ساروی در دور نخست با نتیجه ۶ بر ۳ رستم آساکولوف از ازبکستان را شکست داد و به مرحله بعد صعود کرد. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۳ بر یک از سد اوزور ژوژوپبیکوف از قرقیزستان گذشت و جواز حضور در نیمه‌نهایی را کسب کرد.

ساروی در این مرحله مقابل اسلام اومایف از قزاقستان با نتیجه ۸ بر صفر به پیروزی رسید و فینالیست شد.

ساروی در دیدار فینال نیز با نتیجه ۵ بر ۱ یی‌مینگ‌لی را شکست داد و به مدال طلا رسید.

بازی‌های آسیایی هانگژو| شروع روز دوازدهم با نقره اسکیت و ۲ فینالیست در کشتی فرنگی

 

*میرزازاده طلا گرفت

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم که ۱۱ کشتی‌گیر شرکت کرده اند، امین میرزازاده در دور اول در کمتر از ۲ دقیقه نانتاوات پانفوک از تایلند را ۹ بر صفر شکست داد. وی در دور دوم نیز در کمتر از ۲ دقیقه با نتیجه ۹ بر صفر آیبگشازادا کورایف از ترکمنستان را مغلوب کرد و گام به نیمه‌نهایی گذاشت.

میرزازاده در این مرحله مقابل علیمخان سیزدیکوف از قزاقستان با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی رسید و راهی فینال شد.

او در دیدار پایانی هم لینگ ژی منگ از چین را شکست داد و مدال طلا را گرفت.

بازی‌های آسیایی هانگژو| شروع روز دوازدهم با نقره اسکیت و ۲ فینالیست در کشتی فرنگی

 

جوجیتسو

مهران ستار حذف شد

در رقابت‌های جوجیتسو بازی‌های آسیایی، صبح امروز مهران ستار در وزن ۶۲- کیلوگرم به مصاف «کادنین» از تایلند رفت و ۳ بر صفر به پیروزی رسید. وی در مرحله بعدی با حریف عربستانی مبارزه کرد و ۲ بر صفر نتیجه را واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها خارج شد.

در این وزن ۳۱ ورزشکار حضور دارند.

ایران در این رشته دو نماینده در بخش مردان دارد. 

در وزن ۸۵- کیلوگرم مردان، علی‌اکبرپور نیز دیگر نماینده ایران است که روز شنبه به مصاف رقبای خود خواهد رفت. وی ابتدا با «الرشید» از اردن رقابت خواهد کرد و در صورت کسب پیروزی به مصاف «صادق‌اف» دارنده عنوان قهرمانی جهان از قرقیزستان می‌رود.

گفتنی است که در این وزن ۲۶ نماینده از کشور‌های آسیایی حاضر هستند.

بازی‌های آسیایی هانگژو| شروع روز دوازدهم با نقره اسکیت و پیروزی فرنگی‌کاران

 

کاراته

عسگری از گردونه مسابقات کنار رفت 

مسابقات کاراته کومیته بازی‌های آسیایی هانگژو از صبح امروز (پنجشنبه) آغاز شد. بهمن عسگری در وزن ۷۵- کیلوگرم با نتیجه ۵ بر صفر مقابل موخامادف از ازبکستان به پیروزی رسید.

در این وزن ۱۹ کاراته‌کا حضور دارند.

وی در ادامه با نماینده کره‌جنوبی که در دور اول استراحت داشت، روبرو شد و با نتیجه ۴ بر ۲ از سد جائی یوون از کره‌جنوبی گذشت و راهی مرحله بعد شد. وی در این مرحله با ساکی یاما از ژاپن مبارزه کرد و با نتیجه ۳ بر ۱ شکست خورد.

در ادامه کاراته‌کای ژاپنی مقابل نماینده اردن نتیجه را واگذار کرد و بدین ترتیب، بهمن عسگری شانس حضور در جدول بازنده‌ها را از دست داد و از رقابت‌های آسیایی حذف شد.

بازی‌های آسیایی هانگژو| شروع روز دوازدهم با نقره اسکیت و پیروزی فرنگی‌کاران

 

مبینا حیدری حذف شد

مبینا حیدری در وزن ۶۸- کیلوگرم کاراته کومیته بانوان مقابل زفانیا از اندونزی تن به شکست داد.

نماینده کشورمان در ابتدای این مبارزه از حریف خود عقب افتاد و در ادامه جبران کرد. سپس ۴ بر دو پیش افتاد، اما در آخرین ثانیه‌ها با نتیجه ۵ بر ۴ شکست خورد و حالا باید منتظر بماند تا در صورت رسیدن رقیب اندونزیایی‌اش شانس خود برای کسب مدال برنز در گروه بازنده‌ها را آزمایش کند.

نماینده کاراته ایران از مسابقات کنار رفت.

با شکست کاراته کای اندونزیایی که موفق به شکست دادن مبینا حیدری کاراته کای کشورمان شده بود، دختر ایرانی شانس حضور در جدول بازنده‌ها را از دست داد و با بازی‌های آسیایی خداحافظی کرد.

بازی‌های آسیایی هانگژو| شروع روز دوازدهم با نقره اسکیت و ۲ فینالیست در کشتی فرنگی

 

سنگنوردی

صعود رکابی به نیمه نهایی

در در بخش لید و بولدرینگ رقابت‌های سنگنوردی مسابقات لید در نوبت عصر برگزار شد و سنگنوردان به میدان رفتند. 
 
در بخش مقدماتی این ماده الناز رکابی در گروه ۲۳ نفره رقابت کرد و به عنوان نفر پانزدهم مسابقه داد. رکابی در ماده لید و در صعود از دیواره در تاچ پین نهایی و ۱۰۰ امتیازی، امتیاز ۴۵.۱ را گرفت.

بدین ترتیب در پایان مرحله مقدماتی، رکابی با احتساب امتیازات ماده بولدرینگ و لید ۱۱۰.۱ امتیاز گرفت و در مجموع در جایگاه هفتم ایستاد و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. 

در جدول مقدماتی ماده بولدرینگ و لید زنان، آی موری از ژاپن با ۱۹۶ امتیاز، چیهیون سئو از کره با ۱۷۶ امتیاز و ژیلو لو از چین با ۱۷۵.۵ امتیاز اول تا سوم شدند.

مرحله نیمه نهایی مسابقات سنگنوردی بولدرینگ و لید زنان فردا برگزار می‌شود.

بازی‌های آسیایی هانگژو| شروع روز دوازدهم با نقره اسکیت و ۲ فینالیست در کشتی فرنگی

 

تیراندازی با کمان

تیم کامپوند مردان ایران با ترکیب محمدصالح پالیزبان، میلاد رشیدی و آرمین پاکزاد در یک چهارم نهایی مسابقات تیراندازی با کمان به مصاف تیم مالزی رفت و با نتیجه ۲۲۷  بر ۲۲۱ شکست خورد و از صعود به نیمه‌نهایی بازماند.

بازی‌های آسیایی هانگژو| شروع روز دوازدهم با نقره اسکیت و ۲ فینالیست در کشتی فرنگی

 

دوچرخه‌سواری

لبیب چهارم شد

رقابت‌های دوچرخه‌سواری جاده در مسافت ۲۰۷ کیلومتر و ۷۰۰ متر با حضور ۶۶ دوچرخه‌سوار برگزار شد.

علی لبیب نماینده ایران در این رقابت‌ها بود که با رکورد ۴ ساعت و ۳۱ دقیقه و ۱۱ ثانیه در رده چهارم ایستاد.

نمایندگان قزاقستان و مغولستان اول و دوم شدند.

بازی‌های آسیایی هانگژو| شروع روز دوازدهم با نقره اسکیت و ۲ فینالیست در کشتی فرنگی

 

واترپلو

صعود به نیمه‌نهایی با برتری بر سنگاپور

واترپلوئیست‌های ایران در دور دوم مسابقات واترپلو بازی‌های آسیایی هانگژو مقابل سنگاپور پیروز شدند و به نیمه نهایی راه یافتند.

پس از پیگیری رقابت‌های واترپلو بازی‌های آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ در مرحله گروهی و مشخص شدن جدول رده بندی هر دو گروه، ملی پوشان ایران با ایستادن در جایگاه دوم گروه A این مسابقات امروز (پنج شنبه) مقابل سنگاپور تیم سوم گروه B به آب زنند.

مردان واترپلو ایران با ارائه یک بازی حساب شده برتری خود را به حریف تحمیل کردند و در نهایت این دیدار با نتیجه ۱۳ بر ۶ به سود ایران به پایان رسید. 

بدین ترتیب تیم ملی واترپلو ایران جواز حضور در نیمه نهایی مسابقات و قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر بازی‌ها راه یافت تا در ادامه با پیگیری رقابت دیگر تیم‌ها حریف ایران در مرحله نیمه نهایی مشخص شود.

بازی‌های آسیایی هانگژو| شروع روز دوازدهم با نقره اسکیت و ۲ فینالیست در کشتی فرنگی

 

وزنه‌برداری

امیر حقوقی هشتم شد، میر مصطفی جوادی نهم

با اتمام ۶ حرکت دو نماینده وزنه‌برداری ایران در دسته ۹۶ کیلوگرم بازی‌های آسیایی، امیر حقوقی با حدنصاب مجموع ۳۶۶ کیلوگرم در جایگاه هشتم قرار گرفت و میر مصطفی جوادی که ۲۰ روز پیش در در دسته ۸۹ کیلوگرم قهرمان جهان شده بود، با ۲۱ کیلوگرم افت رکورد در هانگژو، در دسته ۹۶ کیلوگرم نهم شد.

در پایان رقابت‌های دسته ۹۶ کیلوگرم تیان تائو از چین با رکورد مجموع ۳۹۰ کیلوگرم به مدال طلا رسید، رو از کره شمالی با حدنصاب مجموع ۳۸۶ کیلوگرم نایب قهرمان شد و مدال برنز هم به سومپرادیت از تایلند رسید که ۳۸۴ کیلوگرم وزنه زد.

بازی‌های آسیایی هانگژو| شروع روز دوازدهم با نقره اسکیت و ۲ فینالیست در کشتی فرنگی

 

الهه رزاقی رکورد ایران را زد، اما نهم شد

در پایان رقابت‌های دسته ۷۶ کیلوگرم وزنه‌برداری بانوان بازی‌های آسیایی هانگژو الهه رزاقی با حدنصاب مجموع ۲۰۶ کیلوگرم در مکان نهم ایستاد.

او در یکضرب با مهار وزنه ۹۳ کیلوگرم، یک کیلوگرم رکورد ایران را که در اختیار الناز باجلانی قرار داشت شکست و در دوضرب هم با مهار وزنه ۱۱۳ کیلوگرم، رکورد مجموع خود را به ۲۰۶ کیلوگرم رساند و موفق شد رکورد مجموع بزرگسالان ایران در این دسته را به میزان ۴ کیلوگرم افزایش دهد. رکورد قبلی با ۲۰۲ کیلوگرم در اختیار سیده الهام حسینی بود.

بازی‌های آسیایی هانگژو| شروع روز دوازدهم با نقره اسکیت و ۲ طلای ساروی و میرزازاده در کشتی فرنگی

 

شطرنج

ایران یک گام دیگر تا تاریخ‌سازی

دور هفتم از رقابت‌های شطرنج بازی‌های آسیایی هانگژو ۲۰۲۲امروز درحالی برگزار شد که تیم ملی شطرنج ایران به‌عنوان صدرنشین جدول رده‌بندی با ترکیب پرهام مقصودلو، سید محمدامین طباطبایی، پویا ایدنی و بردیا دانشور مقابل مغولستان صف آرایی کرد.

در دیدار امروز تیم ملی شطرنج ایران در ادامه نتایج درخشان خود توانست با نتیجه ۲.۵ بر ۱.۵ تیم ملی مغولستان را از پیش‌رو بردارد و ضمن حفظ صدرنشینی خود در جدول مسابقات، یک گام دیگر به کسب مدال خوش‌رنک رقابت‌ها نزدیک شود.

بازی‌های آسیایی هانگژو| شروع روز دوازدهم با نقره اسکیت و ۲ طلای ساروی و میرزازاده در کشتی فرنگی

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *