قطار روسیه عربستان به بندرعباس رسید 

15:20 - 11 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۷۴۱۵
دسته بندی: اقتصاد ، اقتصاد ایران
قطار روسیه عربستان به بندرعباس رسید 
قطار کانتینری که از منطقه فرماچیوفو روسیه (منطقه چلیابینسک) به مقصد عربستان وارد سرخس شده بود، پس از طی مسیر هزار و ۶۱۰ کیلومتری در شبکه ریلی ایران، به بندرعباس رسید.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، یک رام قطار کانتینری شامل ۳۱ واگن که از منطقه فرماچیوفو روسیه (منطقه چلیابینسک) به مقصد عربستان وارد سرخس شده بود، پس از طی مسیر یک هزار و ۶۱۰ کیلومتری در شبکه ریلی ایران طی سه روز و نیم از سرخس به بندرعباس رسید.

محموله این قطار در ادامه توسط کشتی از بندرعباس به عربستان ارسال خواهد شد.

فورواردری این محموله توسط شرکت فورواردری راه‌آهن حمل ونقل انجام شده است.

پیش از این در روز هشتم شهریور برای نخستین بار یک رام قطار باری ترانزیت محموله روسیه به عربستان به بندر شهید رجایی بندرعباس وارد شد.

انتخاب مسیر بندرعباس برای ترانزیت کالا از روسیه به عربستان سعودی، موجب افزایش درآمد گمرکی کشور و استان، فعال‌تر شدن محوطه‌های تخلیه و بارگیری، رونق حمل و نقل ریلی و افزایش سهم راه‌آهن در ترانزیت کالا و کاهش خطرات ناشی از حمل و نقل جاده‌ای می‌شود.

علاوه بر اهمیت و منافع اقتصادی، تداوم برنامه‌ای این مسیر ترانزیتی نشان دهنده جهت گیری درست اقتصادی و اقتدار در سیاست خارجی دولت سیزدهم است و پیام امنیت همه جانبه و پیوند منافع مشترک کشور‌های مختلف از خزر تا خلیج فارس را تبیین می‌کند.

 انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *