سرلشکر سلامی: برادری عمیق ارتش و سپاه ریشه در ایمان‌های مستحکم دارد

۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۷:۳۷
کد خبر: ۴۷۳۷۲۲۵
دسته بندی‌: سیاست ، دفاعی و مقاومت
سرلشکر سلامی: برادری عمیق ارتش و سپاه ریشه در ایمان‌های مستحکم دارد
فرمانده کل سپاه همدلی ارتش و سپاه را نقطه امید رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت ایران و موجب یأس دشمنان دانست و گفت: شجره طیبه برادری عمیق این دو نهاد ریشه در ایمان‌های مستحکم مردان ثابت‌قدم دارد.

خبرگزاری میزان - به گزارش دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست صمیمانه فرماندهان و مسئولان عالی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که با عنوان «شکوه وحدت» در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین علیه السلام برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و چهل و سومین سالگرد مقاومت پایداری و ایستادگی ملت عظیم‌الشأن ایران برابر جنگ همه‌جانبه تحمیلی استکبار جهانی و تبریک هفته وحدت و ایام خجسته میلاد پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی (ص)، دفاع مقدس را سرآغاز مقاومت شکوهمند ملت عزیز ایران برابر ائتلاف به هم پیوسته همه شیاطین عالم توصیف کرد و اظهار داشت: با مجاهدت، جانفشانی و ایثار فرزندان این مرز و بوم در هشت سال دفاع مقدس، حماسه‌ای جاودان در تاریخ اسلام رقم خورد.

سردار سلامی اخوت، همدلی و برادری میان ارتش و سپاه را نقطه امید رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت ایران و موجب یأس دشمنان دانست و افزود: همدلی و برادری ارتش، سپاه در میدان و در قلب خطر شکل گرفت و اساس آن بر ایثار بود؛ این برادری محصول جهاد در راه خدا و لحظه‌های پرافتخاری بود که از دل آتش و خون حاصل شد و دلاورمردان این سرزمین در تاریخ به یادگار گذاشتند.

فرمانده کل سپاه دو نهاد نیرومند ارتش و سپاه و ید واحده اسلام در عصر حاضر را ریشه گرفته از ترکیب خون‌های پاک توصیف و تصریح کرد: شجره طیبه برادری عمیق این دو نهاد ریشه در ایمان‌های مستحکم مردان ثابت‌قدم دارد.

وی افزود: طی سالیان متمادی صدا‌های شیطانی طنین‌انداز شده از حلقوم دشمنان تلاش کرده‌اند تا گوش جوان ما را پژواک فریاد‌های خود کنند؛ اما به فضل الهی در مقابل به هم پیوستگی و درخشش مردان جهاد ناکام مانده است.

سرلشکر سلامی فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران را بازمانده و امتداد نسل فرماندهان شهید همچون سپهبد علی صیاد شیرازی و شهید آبشناسان برشمرد و گفت: از خانواده غیورمردان عرصه مجاهدت در نیرو‌های مسلح به‌ویژه همسران آن‌ها که به عنوان نماد‌های پرافتخار زن مسلمان زیباترین نقش را در تقویت ایمان، ترغیب به جهاد و انتظار برای شهادت برعهده داشتند قدردانی می‌کنم.

وی در ادامه تصریح کرد: منبع قدرت ما از دو حقیقت عظمای ولایت و شهادت نشأت می‌گیرد و تا این دو حقیقت جاری و موهبت الهی برای ما برقرار است، هیچ‌کس نمی‌تواند خللی در روند پیشرفت ما ایجاد کند.

فرمانده کل سپاه در پایان تأکید کرد: قدرت ولایت قوی‌ترین امپراطوری بشر را از پای درآورد؛ اسلام را درخشش داد و به مسلمانان عزت و اعتبار و افتخار بخشید و به فضل الهی ما نیز در زیر سایه ایشان پیش می‌رویم و جهاد ادامه دارد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *