عضو انجمن انبوه‌سازان:

امکان خرید سیمان و فولاد با قیمت مناسب برای سازندگان مقدور نیست

۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۱:۲۷
کد خبر: ۴۷۳۷۲۰۶
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
امکان خرید سیمان و فولاد با قیمت مناسب برای سازندگان مقدور نیست
عضو انجمن انبوه‌سازان گفت: در ساخت مسکن اگر تاکید می‌شود که سازنده باید ساخت وساز‌ها را با قیمت حداقلی انجام دهد باید روندی ایجاد شود تا تولید کنندگان، مصالح را با قیمت کمتر در اختیار سازندگان قرار بدهند.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، موسوی عضو انجمن انبوه‌سازان در نشست تخصصی مدیریت زنجیره تامین مصالح از معدن تا ساخت، گفت: در ساخت مسکن اگر تاکید می‌شود که سازنده باید ساخت وساز‌ها را با قیمت حداقلی انجام دهد باید روندی ایجاد شود تا تولید کنندگان، مصالح را با قیمت کمتر در اختیار سازندگان قرار بدهند.

وی گفت: در حال حاضر مصالح ساختمانی نهضت ملی مسکن از بورس کالا خریداری می‌شود که امکان خرید مصالح ساختمانی سیمان و فولاد با قیمت مناسب و در حجم انبوه امکانپذیر نیست. هم اینک قیمت فولاد و سیمان، نامناسب ارائه می‌شود که به ویژه قمیت فولاد بسیار بالا است؛ بنابراین ضرورت دارد تا مصالح ساختمانی فولاد و سیمان از بورس کالا خارج شوند.

موسوی گفت: عمدتا سیاست گذاری بورس کالا توسط افرادی انجام می‌شود که خود در بورس منافع دارند و همین تعارض منافع سبب بالا ماندن قیمت مصالح ساختمانی می‌شود؛ بنابراین انتظار داریم تا مصالح ساختمانی از بورس کالا خارج شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *