وزارت اقتصاد ریسک تولید مسکن را کاهش نمی‌دهد

۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۴:۱۶
کد خبر: ۴۷۳۷۱۸۹
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
وزارت اقتصاد ریسک تولید مسکن را کاهش نمی‌دهد
رئیس کانون انبوه سازان با اشاره به اینکه بورس سازوکار مناسبی ندارد، با خطاب قرار دادن وزارت اقتصاد و دارایی در افزایش قیمت فولاد سوال کرد که چرا ریسک تولید مسکن را کاهش نمی‌دهید؟ ساز و کار کشف قیمت بر چه اساسی است؟

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، فرشید پورحاجت رئیس کانون انبوه سازان کشور درباره حضور فولاد و سیمان در بورس و قیمت تمام شده آن‌ها در نشست تخصصی مدیریت زنجیره تامین مصالح از معدن تا ساخت گفت: امیدوارم بحث رسیدگی به قیمت‌های تمام شده مسکن تداوم داشته باشد.

پورحاجت با طرح این سوال که آیا مصالح ساختمانی از بورس خارج شود یا خیر، افزود: در ابتدا باید بررسی شود که بورس سازوکار مناسبی برای این کار دارد یا نه، نیازمند بحث‌های تخصصی است.

وی اظهار کرد: در بخش ساخت و ساز شهری یا در بخش حمایتی و تکلیفی دولت، بایستی میان ساخت و ساز شهری و دولتی تفاوت باشد، اما در سازمان بورس چنین ابزاری وجود نداردو این ساز و کار‌ها انجام نشده است.

رئیس کانون انبوه سازان با خطاب قرار دادن وزارت اقتصاد و دارایی اظهار کرد: صحبت ما با وزارت اقتصاد است. چرا ریسک تولید مسکن را کاهش نمی‌دهید؟ ساز و کار کشف قیمت بر چه اساسی است؟

وی خاطرنشان کرد: طی دو سال گذشته که فولاد وارد بورس شده افزایش قیمت آن رقم خورده است.

پورحاجت بیان کرد: ما به زحمات این بخش اذعان داریم، اما این همه سوبسید دولتی و سایر مزایا که تعلق می‌گیرد، باید تفاوتی را ایجاد کند که در این میان هزینه خدمات هم سنگین است.

نشست تخصصی مدیریت زنجیره تامین مصالح از معدن تا ساخت، با نظرات غالب مخالفت با حضور فولاد و سیمان در بورس، هم اکنون در مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی در حال برگزاری است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *