دادستان کل کشور: انقلاب اسلامی مردمی‌ترین انقلاب جهان است

۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۳:۱۵
کد خبر: ۴۷۳۷۰۷۸
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
دادستان کل کشور: انقلاب اسلامی مردمی‌ترین انقلاب جهان است
دادستان کل کشور گفت: انقلاب اسلامی ایران مردمی‌ترین انقلاب جهان به شمار می‌رود و شاهد این مهم، خیل شهدایی است که در دفاع از انقلاب، از میان مردم و بطن جامعه برخاسته اند.

خبرگزاری میزان - حجت‌الاسلام و المسلمین محمد موحدی در آیین گرامیداشت جانبازان، ایثارگران و خانواده شهدا، که روز یکشنبه ۹ مهر ماه، به مناسبت ایام هفته دفاع مقدس برگزار شد با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی منجر به تحول و دگرگونی شگرف در تاریخ این مرز و بوم شده است، اظهار کرد: تحول و رویداد‌هایی که با وقوع انقلاب و پیروزی آن پدید آمد در طول تاریخ بی نظیر و منحصر به فرد است و این تحول تنها منحصر به نسل هم زمان با انقلاب نیست چرا که نسل‌های متعدد در این سرزمین، تحول، دگرگونی و بیداری خود را وامدار انقلاب شکوهمند اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه، انقلاب اسلامی ایران بر خلاف بسیاری از انقلاب‌ها و کودتا‌های به وقوع پیوسته در قرن بیستم در نقاط مختلف جهان مبتنی بر شورش یا اقدام نظامی نبوده است افزود: آنچه که انقلاب اسلامی را از سایر حرکت‌ها و جنبش‌ها متمایز ساخته است، منبعث شدن آن از دل توده‌های جامعه است.

دادستان کل کشور با گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی، امام راحل (ره)، رهبری خردمندانه ایشان را در بسیج توده مردم و پیوستن ایشان به صفوف انقلاب، تاریخ ساز خواند و افزود: امام راحل (ره) و مراجع و علما، پیوسته، اقدام مسلحانه را در جریان نهضت اسلامی ایران نهی فرمودند؛ و همین امر است که جایگاهی متعالی به انقلاب اسلامی در میان سایر حرکت‌ها بخشیده است؛ در واقع، انقلاب ما انقلابی معنوی و فرهنگی و مبتنی بر نفوس و توده مردم است.

حجت‌الاسلام و المسلمین موحدی، شاخصه مهم انقلاب اسلامی را ایجاد تحول در روحیات و حالات باطنی اشخاص ذکر کرد و افزود: همین خصیصه منحصر به فرد است که باعث شد، ۹۸ درصد مردم کشور به نظام اسلامی که امام راحل (ره) بنیان نهاد رأی مثبت دهند؛ تردیدی نیست که اگر این نهضت و تغییر رژیم طاغوت مبتنی بر حرکتی نظامی یا شورش بود قادر به ایجاد تحول در این گستره و با این ابعاد نمی‌شد.

دادستان کل کشور با یادآوری این مهم که مردمی بودن انقلاب، همواره در بسیح مردم و همراهی ایشان در حوادث پس از انقلاب، نقش اساسی داشته است، تصریح کرد: حمله رژیم بعث عراق با پشتیبانی ابرقدرت‌ها و دشمنان قسم خورده انقلاب به کشور و ناامنی‌های ایجادشده پس از آن، به طور قطع با حمایت و همراهی همین مردم انقلابی و ملت شریف ایران اسلامی دفع شد و انقلاب اسلامی با همت و حمایت همه جانبه این ملت استحکام یافته و ریشه دوانده است.

وی افزود: در اوایل جنگ تحمیلی با توجه به اینکه هنوز مدت زیادی از پیروزی انقلاب سپری نشده بود و نظام اسلامی آنچنان نیروی نظامی پرتعدادی نداشت که بتواند تمامی توطئه‌های موجود را دفع کند، حضور همین مردم در صحنه و دفاع از انقلاب و ایران اسلامی، توطئه‌های بزرگ و کوچک و پی در پی دشمنان را خنثی کرد؛ شاهد این مهم نیز آمار شهدا، جانبازان و ایثارگرانی است که از میان اقشار مختلف جامعه برخاسته اند.

دادستان کل کشور گفت: انقلاب اسلامی ایران مردمی‌ترین انقلاب جهان به شمار می‌رود و شاهد این مهم، خیل شهدایی است که در دفاع از انقلاب، از میان مردم و بطن جامعه برخاسته اند. 

وی افزود: افراد بسیاری را در جامعه شاهد هستیم که به صرف پایبندی به ارزش‌های والای نظام اسلامی و اعتقادات راسخ خود در مقابل دشمن مقاومت کردند و از جان، مال، فرزندان و سلامتی خود در راه حفظ آرمان‌های اسلامی و انسانی گذشتند؛ کم نیستند جانبازانی که به رغم اینکه بیش از ۳۰ سال است در بستر افتاده اند، در ملاقات با افراد همچنان، ایشان را به مقاومت و دفاع از ارزش‌های انسانی و اسلامی تشویق می‌کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین موحدی در پایان ضمن تأکید بر لزوم زنده نگه داشتن یاد و خاطره امام راحل (ره) و شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: صیانت بیش از پیش از ارزش‌های اسلامی و انسانی که انقلاب احیا کرده است، دفاع از ارزش‌ها، رعایت شئون و اخلاق اسلامی و تکریم ارباب رجوع از تکالیف ما به شمار می‌رود و باید همواره سرلوحه کاری ما باشد.

در ادامه این مراسم که جمعی از مدیران و قضات دادستانی کل کشور از جمله محمد عباسی رئیس دفتر دادستان کل کشور حضور داشتند، از ۱۴ نفر از جانبازان، ایثارگران و خانواده شهدای دادستانی کل کشور تقدیر به عمل آمد. همچنین قاضی قاعدی فر دادیار دادسرای دیوانعالی کشور به نمایندگی از جامعه ایثارگران این نهاد، از اقدام شایسته دادستان کل کشور در گرامیداشت ایثارگران، با اظهار سخنانی ابراز قدردانی کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *