متوسط قیمت کالا‌های خوراکی منتخب اعلام شد

۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۲:۱۵
کد خبر: ۴۷۳۷۰۵۵
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
متوسط قیمت کالا‌های خوراکی منتخب اعلام شد
متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف کالا‌های خوراکی در مناطق شهری کشور در شهریور اعلام شد.

خبرگزاری میزان- طبق اعلام مرکز آمار ایران، در شهریور ماه ١٤٠٢ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف کالا‌های خوراکی در مناطق شهری کشور به شرح زیر است:

نان و غلات:
در این گروه، اقلام " برنج خارجی درجه یک " با ٢،٤ درصد و " شیرینی خشک " با ١.٩ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به "برنج ایرانی درجه یک " با ٢.٨- می‌باشد.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها:
در این گروه، اقلام " گوشت گاو یا گوساله " با ٧،٧ درصد، "ماهی قزل آلا" با ٦.٠ درصد و " گوشت گوسفند" با ٥.٠ درصد بیشترین افزایش قیمت و "مرغ ماشینی" با ٥.٨- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به" تخم مرغ" با ١٠،٠ درصد، " شیر خشک" با ٦.٠ درصد و " کره پاستوریزه" با ٣.٨ درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به" روغن نباتی جامد" با ١.٨- درصد و " روغن مایع" با ٠.٦- درصد می‌باشد.

میوه و خشکبار:
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به" موز " با ١٠،٢ درصد، " پرتقال " با ٧.٤ درصد و " کشمش پلویی " با ٣.٣ درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به " لیمو ترش" با ٩.٨- درصد و " هندوانه" با ٢.٧- درصد می­‌باشد.

سبزیجات و حبوبات:
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به" قارچ" با ٢١،٨ درصد، " خیار " با ١١.١ درصد، "بادمجان" با ٨.٥ درصد و" کدو سبز " با ٨.٣ درصد و همچنین بیش‌ترین کاهش قیمت مربوط به " گوجه فرنگی " با ٦.٧- درصد، " پیاز" با ٥.٠- درصد و " سیب زمینی" با ٣.٩- درصد می­‌باشد.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها:
در این گروه، بیش‌ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " شکر " با ٤،٦ درصد، " قند " با ٣.٩ درصد " چای خارجی بسته ای" و" سس گوجه فرنگی" با ٣.٦ درصد می­‌باشد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *