۱۷ کارچاق‌کن در خوزستان دستگیر شدند

۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۳:۳۹
کد خبر: ۴۷۳۷۰۴۱
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
۱۷ کارچاق‌کن در خوزستان دستگیر شدند
رئیس کل دادگستری خوزستان از دستگیری ۱۷ نفر کارچاق‌کن با ادعای نفوذ در پرونده‌های قضایی در شش ماهه اول سال خبر داد.

خبرگزاری میزان-علی دهقانی گفت: در شش ماهه اول سال جاری در راستای مبارزه با فساد برون و درون دستگاهی و با اقدامات اطلاعاتی مرکز حفاظت اطلاعات دادگستری استان، ۱۷ کارچاق‌کن با ادعای نفوذ در پرونده‌های قضایی، بازداشت و با قرار متناسب راهی زندان شدند.

وی ادامه داد: این افراد با ادعا‌های واهی و از طریق اخاذی، افشای اسناد محرمانه، دخالت در امر وکالت، جعل عنوان و دادنامه، نشر اکاذیب و ...، اقدام به دریافت وجوهی از اصحاب پرونده می‌کردند که ضمن تشکیل پرونده برای این افراد سودجو و انجام تحقیقات اولیه، متهمان بازداشت و پرونده آن‌ها با صدور قرار مناسب در حال انجام تحقیقات تکمیلی است.

رئیس کل دادگستری استان خوزستان با تأکید بر این که پیگیری و رسیدگی به پرونده‌های حقوقی صرفا از سوی مراجع قضایی و شعب و مدیران قضایی از مسیر قانونی انجام شود، گفت: به شهروندان توصیه می‌شود در صورت ادعای اعمال نفوذ در دستگاه قضایی از سوی افراد، مراتب را به اطلاع حفاظت اطلاعات دادگستری برسانند.

دهقانی با بیان اینکه اینکه هیچ خط قرمزی در مسیر مبارزه با مظاهر فساد در درون و پیرامون دستگاه قضایی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: با افرادی که با اعمال متقلبانه و سو استفاده از عناوین جعلی به اعتماد عمومی مردم نسبت به دستگاه قضایی آسیب می‌زنند، قاطعانه برخورد خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه نگاه ما در زمینه ارتقای سلامت دستگاه معطوف بر پیشگیری است، اظهار کرد: دفاتر و رابطین حفاظت و اطلاعات در حوزه‌های قضایی استان مستقر هستند و شهروندان در صورت مشاهده این موارد می‌توانند به مراکز مستقر اطلاع دهند تا موضوع مورد پیگیری قرار گیرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *