۲ شعبه شورای حل اختلاف ویژه بانک رفاه کارگران افتتاح شد

۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۰:۲۶
کد خبر: ۴۷۳۷۰۳۷
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
۲ شعبه شورای حل اختلاف ویژه بانک رفاه کارگران افتتاح شد
آیین افتتاح شعب ۲۶۶۲ و ۲۶۶۳ شورای حل اختلاف ویژه بانک رفاه کارگران با حضور مسئولان قضایی برگزار شد.

خبرگزاری میزان_ در مراسمی با حضور حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین هادی صادقی رئیس شورای حل اختلاف قوه قضاییه، اسماعیل لله گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران، غلامرضا مهدوی معاون قضایی رئیس کل و رئیس شورا‌های حل اختلاف استان تهران، اعضای هیئت مدیره بانک رفاه و جمعی از مسئولان قضایی شعب ۲۶۶۲ و ۲۶۶۳ شورای حل اختلاف ویژه بانک رفاه افتتاح شد.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین هادی صادقی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک فرا رسیدن هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم (ص) عنوان کرد: ایجاد صلح و وحدت در بین مردم اولین درسی بود که می‌توان ازپیامبر گرامی اسلام گرفت.

وی با اشاره به اهمیت ایجاد صلح وسازش در اختلاف‌ها و نزاع‌ها تصریح کرد: در هر صنف و شغلی ممکن است اختلاف‌ها و مشکلاتی به وجود آید که شایسته است با وجود معتمدان و بزرگان این اختلافات حل شود.

رئیس شورای حل اختلاف قوه قضاییه افزود: در این مرکز به عنوان یک بنگاه و واحد بزرگ اقتصادی ممکن است اختلافاتی بروز پیدا کند که امیدواریم با همت مسئولان شورای حل اختلاف مستقر در این مرکز اکثر نزاع‌ها و اختلافات با یافتن راه حل منصفانه به سازش ختم شود.

وی با اشاره به اینکه افتتاح شعبه حل اختلاف مستقر در بانک رفاه گام بزرگی در جهت حل اختلافات مال و بانکی است تصریح کرد: افتتاح این شعبه برای حل دعاوی اقتصادی سرمایه گذاران و مردم اهمیت فراوان دارد چرا که با اقداماتی که در این شعبه انجام می‌شود هم بانک سریعتر به اهداف خود می‌رسد و هم تولیدکنندگان و مشتریان خرد در پیگیری مطالبات قانونی خود موفق‌تر عمل می‌کنند.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین صادقی با تاکید بر لزوم توجه به مسائل حقوقی از سوی مسئولان شعب جدید گفت: لازم است آموزش‌های لازم برای اعضای این شعب برگزار شود تا ضمن تسلط بر مسائل و احکام حقوقی در کنار تجربه‌کاری در مسائل بانکی و اقتصادی بتوان اختلافات مالی در عرصه بانکی را به شکل تخصصی برطرف کرد.

 اسماعیل لله گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران نیز در این آیین با بیان اینکه در شرایط اقتصادی امروز کشور که همواره شاهد نوساناتی در قیمت ارز هستیم ممکن است پروژه‌ای در حین انجام، درگیر مشکلات و اختلافاتی با بانک شود عنوان کرد: در این صورت معمولا ما این مشتریان را به دادسرا معرفی می‌کنیم که در این شرایط علاوه بر اینکه همکاران حقوقی ما در بانک در پیچ‌و‌خم اداری گرفتار می‌شوند ممکن است بانک به منابع خود نرسد و از طرف دیگر روند اجرای پروژه‌ها با مشکل مواجه شود.

وی افزود: امیدواریم با افتتاح این شعب ویژه در بانک رفاه کارگران روند رسیدگی به پرونده ها تسریع شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *