دبیر شورای عالی امنیت ملی:

توافق امنیتی بین ایران و عراق باید به طور کامل و دقیق اجرا شود

۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۲:۱۲
کد خبر: ۴۷۳۶۹۹۸
دسته بندی‌: سیاست ، عمومی
توافق امنیتی بین ایران و عراق باید به طور کامل و دقیق اجرا شود
دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار با مشاور امنیت ملی عراق، اجرای کامل توافقنامه امنیتی میان دو کشور را خواستار شد.

خبرگزاری میزان - قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق که به تهران سفر کرده است، صبح امروز یکشنبه با علی اکبر احمدیان نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان دیدار و با او درباره مسائل دوجانبه و نحوه اجرای کامل توافقنامه امنیتی میان دو کشور گفتگو و تبادل نظر کرد.

در این دیدار احمدیان با تشکر از حسن همکاری و تمهیدات دولت عراق در برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم اربعین و همچنین میهمان نوازی گرم مردم عراق، تصریح کرد، مراسم اربعین علاوه بر ابعاد مهم سیاسی و فرهنگی و برکات معنوی آن موجب نزدیکی هر چه بیشتر دو ملت مسلمان و شیعه ایران و عراق شده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان، با بیان اینکه توافقنامه امنیتی میان دو کشور تضمین کننده امنیت مرز‌های دو کشور و نقشه راه معقول و مناسبی برای حذف مؤلفه‌های ناامن کننده در دو کشور و منطقه است؛ بر اجرای دقیق و کامل این توافق نامه تاکید کرد.

احمدیان با اشاره به توافقات ایران و عراق در حوزه‌های مختلف به ویژه حوزه اقتصادی گفت: ظرفیت‌های بسیار زیادی برای ارتقاء همه جانبه روابط دو کشور در بخش‌های مختلف به صورت بالقوه وجود دارد که باید با تشریک مساعی و تلاش مضاعف آن را فعلیت بخشید.

در این دیدار نیز قاسم الاعرجی دبیر شورای امنیت ملی عراق بر عزم دولت و نهاد امنیت ملی عراق برای اجرای توافقنامه امنیتی دو کشور تاکید کرد و گفت: از هر فرصتی برای توسعه و تعمیق روابط تهران - بغداد استقبال و استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *