بازی‌های آسیایی هانگژو

رئیسی: دنبال خوش رنگ‌ترین مدال در کایاک هستیم

۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۰۶:۰۵:۱۵
کد خبر: ۴۷۳۶۹۳۲
دسته بندی‌: ورزشی ، سایر حوزه ها
رئیسی: دنبال خوش رنگ‌ترین مدال در کایاک هستیم
تیم قایقرانی آب‌های آرام کشورمان با مقام دومی به فینال رسیدند، امیدوارند تا خوش‌رنگترین مدال را به دست بیاورند.

خبرگزاری میزان - تیم قایقرانی آب‌های آرام متشکل از پوریا شریفی، سپهر ساعتچی، علی آقامیرزایی و پیمان قویدل در تیم کایاک چهارنفره ۵۰۰ متر مردان با تیم‌های هنگ‌کنگ، ازبکستان، کره، قرقیزستان و تاجیکستان رقابت کردند و با مقام دومی به فینال رسیدند.

رضا رئیسی مربی تیم ملی کایاک ایران در این باره اظهار داشت: امروز (یکشنبه) دومین روز رقابت‌ها را پشت سر گذاشتیم که بچه‌ها مستقیما به فینال رفتند. دیروز بچه‌های تک و دو نفره ما اول شدند، اما امروز با اختلاف صدم ثانیه دوم شدیم، ولی خدا را شکر به فینال رفتیم.

او در خصوص شانس مدال‌ها در فینال توضیح داد: در یک نفره که جنگ اولی یا دومی داریم. به امید خدا که خوش رنگ‌ترین مدال باشد. همه اینجا آماده آمدند و مسابقات سطح بالایی دارد. میزبانی عالی است، اما باید روز، روز قایقرانان باشد تا مدال بگیریم. ما اینجا پنج کشور خیلی خوب هستیم که همه تایم‌ها یکی هستند. همه در یک ثانیه اختلاف دارند و به امید خدا باید دید چه می‌شود.

 

ملی پوش کایاک: اصل توان مان را برای فینال نگه داشتیم

سپهر ساعتچی کایاک سوار تیم ملی قایقرانی آب‌های آرام بعد از نبرد چهار نفره ۵۰۰ متر و صعود به فینال تاکید کرد: خدا را شکر رقابت خیلی خوبی بود و حداقل توانستیم کره را سوپرایز کنیم و رقابت خوبی داشته باشیم، اما چون دور مقدماتی بود صدرصد توان مان را نگذاشتیم و بقیه توان مان را برای فینال فردا دو نفره و چهار نفره پس فردا تقسیم کردیم.

وی افزود: در فینال فقط کره دیگر نیست با چین میزبان هم رقابت داریم. ژاپن هم تیم خوبی آورده و آمده تا فقط در چهار نفره شرکت کند و روی این رقابت تمرکز کرده است. ما هم خوبیم و برای مدال آمدیم. امیدوارم در فینال در لاینی که کنار چین افتادیم بتوانیم رقابت کنیم و حتما یک مدال خوش رنگ بگیریم.

ساعتچی درباره میزبانی هانگژو عنوان داشت: من برای اولین بار به بازی‌های آسیایی آمدم، اما هم تیمی هایم که المپیک را هم دیده اند از امکانات اینجا تعریف می‌کنند. در تهران دریاچه ما رو به خشکی بود، اما اینجا هم زمان سه پیست برای برگزاری مسابقات در حد المپیک دارد. به هر حال هر کس یک سری امکانات دارد و ما هم با تمام سختی‌ها تلاش کردیم. امیدوارم نتیجه تمرینات مان را بگیریم.

وی در خصوص هماهنگی خاص تیمی‌شان بیان کرد: ما حدود ۲۱ ماه تمرین کردیم که نصفش چهار نفره بود و بقیه آن انفرادی. مقدار کمی هم دو نفره تمرین کردیم، اما تمرکزمان روی هماهنگی و زور زدن هم زمان چهار نفره بود. خدا را شکر امروز کارمان را درست انجام دادیم.

 

مجللی: امیدوارم مدالیست شویم

مهسا مجللی مربی تیم ملی آب‌های آرام بانوان درباره عملکرد هدیه کاظمی و هیوا فاضلی در دور مقدماتی کایاک ۵۰۰متر و کانوی ۲۰۰ متر بازی‌های آسیایی گفت: امروز هدیه کاظمی در کایاک ۵۰۰ متر و هیوا افضلی در کانوی ۲۰۰ متر با حریفان خود رقابت کردند که هدیه کاظمی مستقیما به فینال رفت و افضلی راهی نیمه‌نهایی شد و امیدواریم هر دو نتایج بسیار خوبی کسب کنند. 

وی در پاسخ به اینکه این دو ورزشکار تا چه اندازه به مدال نزدیک هستند گفت: اکثر رقبای آسیایی ما حریفان سرسختی هستند. اگر نتایج را بررسی کنید متوجه می‌شوید بسیاری از حریفان آسیایی ما جایگاه خوبی در مسابقات جهانی دارند. هرچند که کار ما سخت است، اما ورزشکاران‌مان عملکرد خوبی داشتند و امیدورایم نتایج خوبی هم کسب کنند. 

مجللی افزود: مسابقات قابل پیش‌بینی نیست. هدیه کاظمی در دوره گذشته صاحب مدال نقره بازی‌های آسیایی شد. هیوا افضلی و اکثر قایقرانان ما نخستین حضورشان در بازی‌های آسیایی را تجربه می‌کنند. قطعا تمام ورزشکارانی که این‌جا هستند، به دنبال کسب مدال هستند. ما هم همین‌طور و امیدواریم بچه‌های ما بتوانند مدالیست شوند.

 

شریفی: امیدوارم مدال کسب کنیم

پوریا شریفی ملی‌پوش قایقرانی بعد از صعود تیم کایاک چهارنفره ۵۰۰ متر مردان ایران به فینال بازی‌های آسیایی در خصوص کم و کیف رقابت امروز اظهار داشت: ۱مقدماتی را پرقدرت شروع کردیم و توانستیم استراتژی که با مربیان و کادر فنی تمرین کرده بودیم را ۱۰۰ در صد اجرا کنیم. البته تمام توان‌مان را نگذاشتیم، چون فردا علی آقامیرزایی در تک نفره هزار متر، سپهر ساعتچی و پیمان قویدل نیز در دو نفره ۵۰۰ متر رقابت دارند. باید بدن‌شان را در ریکاوری نگه‌دارند تا بتوانند یک مدال خوش‌رنگ بگیرند و روی سکو بروند. سه‌شنبه فینال چهارنفره ۵۰۰ متر برگزار می‌شود و امیدواریم بتوانیم یک مدال خوش‌رنگ کسب کنیم. 

وی در خصوص سطح برگزاری مسابقات گفت: چین به عنوان میزبان مسابقات تقریبا در تمام رشته‌ها برای کسب مدال طلا آمده. ژاپن و کره هم تیم‌های خوبی هستند و فاصله رقبا در صدم ثانیه است. انشاا… روزمان باشد و بتوانیم صدم‌های ثانیه را جبران کنیم و شرمنده مردم نشویم. 

شریفی خاطرنشان کرد: در رشته‌های انفرادی در کایاک علی میرزایی را داریم که ورزشکار المپیکی، باتجربه، جنگجو و با غیرت است. او فردا رقابت زیبایی با قایقران چین که جزو ۵ نفر اول جهان و المپیک است، دارد. اما فاصله علی با او کم است و انشاا… فردا طلایی شود. نبی رضایی نیز فردا در تک نفره کانوی هزارمتر رقابت حساسی در پیش دارد، ولی نبی همیشه نشان داده مرد روز‌های سخت است. امیدواریم هدیه کاظمی و هیوا افضلی در کایاک و کانوی ۵۰۰ متر هم روی سکو بروند و افتخارآفرینی کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *