بازی‌های آسیایی هانگژو

داوری: داور برای برد مغولستان کمک کرد/ به فیبا شکایت می‌کنیم

۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۶:۲۸
کد خبر: ۴۷۳۶۹۰۳
دسته بندی‌: ورزشی ، توپ و تور
داوری: داور برای برد مغولستان کمک کرد/ به فیبا شکایت می‌کنیم
فدراسیون بسکتبال بابت اشتباهات داوری در بازی‌های تیم ملی بسکتبال سه نفره در بازی‌های آسیایی هانگژو به فیبا شکایت می‌کند.

خبرگزاری میزان - جواد داوری با اشاره به عملکرد تیم ملی بسکتبال سه نفره در دیدار برابر مغولستان که با شکست و حذف از بازی‌های آسیایی همراه بود، گفت: بازیکنان برای این بازی‌ها زحمت زیادی کشیده بودند، واقعا حیف شد که در این مرحله باختند و به نیمه نهایی نرسیدند آنهم به خاطر کم لطفی داور.

وی ادامه داد: داور بازی واقعا کم لطف بود، از یک جایی به بعد برای حریف خطا نگرفت و اصلا سوتی به ضرر آن‌ها نزد. در کل داور احترام زیادی به مغولستان گذاشت و کمک کرد پیروز شود.

رئیس فدراسیون بسکتبال با تاکید دوباره بر اینکه داور به پیروزی مغولستان کمک کرد، گفت: در نظر داریم بابت این اتفاق به فدراسیون جهانی شکایت کنیم. البته که شکایت ما تاثیری در نتیجه ندارد و تیم ملی کشورمان را به بازی‌ها باز نمی‌گرداند، اما حتما اعتراض خود را مطرح می‌کنیم.

وی در واکنش به این که "شما از داوری انتقاد می‌کنید در حالیکه تیم ایران در بیشتر دقایق تیم برتر بود. "، تاکید کرد: چگونگی قضاوت در دقیقه پایانی تاثیر خود را گذاشت، ضمن اینکه یکی از مشکلات اساسی ما این بود که در قرعه کشی نباید سوم می‌شدیم.

وی در توضیح بیشتر این موضوع گفت: تیم ایران از هر حیث مانند تعداد بازی، نتیجه، تفاضل گل و …. با ژاپن شرایط کاملا مشابه داشت، اما ما را تیم سوم کردند، همین باعث شد قرعه سخت تری نصیب مان شود. 

رئیس فدراسیون بسکتبال خاطرنشان کرد: بر اساس این قرعه صبح بازیکنان با هند بازی سختی برگزار کردند و به فاصله چند ساعت مقابل مغولستان قرار گرفتند. در کل تفسیر قوانین متفاوت است.

داوری در پایان با تاکید دوباره بر اینکه حتما از بابت داوری دیدار برابر مغولستان به فیبا شکایت خواهد شد، در مورد تیم ملی بسکتبال پنج نفره گفت: ملی پوشان بازی یه بازی بهتر شدند. امیدواریم سه شنبه برنده شوند و راهی مرحله نیمه نهایی شوند. بازی حساسی داریم و امیدواریم بازیکنان متمرکز بازی کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *