قرارداد خرید ۳ هزار دستگاه اتوبوس جدید منعقد شد

۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۱:۵۷
کد خبر: ۴۷۳۶۸۳۱
قرارداد خرید ۳ هزار دستگاه اتوبوس جدید منعقد شد
سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: برای خرید ۳۰۰۰ دستگاه اتوبوس جدید، قرارداد امضا شده و تا آبان‌ماه ۵۰ دستگاه اتوبوس برقی در خط جمهوری وارد خطوط می‌شوند.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر؛ سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در  آیین بهره برداری از طرح نوسازی حمل و نقل عمومی تهران که صبح امروز(شنبه ۸ مهرماه) در قالب هفتاد و چهارمین شنبه امیدوافتخار با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، محسن هرمزی سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مهدی علیزاده مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی، سیدمحمد آقامیری عضو شورای شهر تهران و شهردار منطقه ۴ برگزار شد، گفت: ما در سرآغاز مسیر پرتلاطم حمل‌ونقل شهر تهران هستیم. طی دو سال گذشته تلاش‌های بسیاری توسط شهرداری تهران و شورای شهر صورت گرفت. اما در ابتدای این مسیر هستیم و می‌توانیم با وحدت رویه اقدامات خوبی را به سرانجام برسانیم.

وی گفت: در مترو تهران با کمک دولت و پیگیری‌های شهرداری تهران و شورای شهر موفق شدیم قرارداد خرید ۶۳۰ دستگاه واگن مترو رابا ۲۵ درصد ابلاغ به ۷۹۱ دستگاه واگن برسانیم که این بزرگترین قرارداد تامین واگن در تاریخ کشور است.

هرمزی افزود: در مهرماه حفاری خط ۱۰ مترو تهران آغاز می‌شود و تعدادی از ایستگاه‌های باقی مانده در دو خط ۶ و ۷ نیز به افتتاح می‌رسد. همچنین در این ماه ۶ رام قطار اورهال شده از مجموعه تعهداتمان تحویل مترو می‌شود.

وی ادامه داد: در حوزه تامین اتوبوس قرارداد تامین ۳۰۰۰ دستگاه اتوبوس و نوسازی ۱۴۰۰ دستگاه منعقد شده است. همچنین به زودی۵۰ اتوبوس برقی به «خط جمهوری» افزوده می‌شود.

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران مطرح کرد: در مهرماه قریب به ۳۰۰۰ دستگاه اتوبوس فعال و ۲۱۰۰ دستگاه شاغل در خط مشغول به خدمت رسانی است. امیدواریم با حمایت شهرداری و شورا ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس برقی از محل قرارداد خارج از کشور نیز تامین شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *