بازی‌های آسیایی هانگژو

نصیری‌نژاد: حضور ژاپن و عربستان سطح مسابقات کوراش را بالا برد

۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۲:۲۰
کد خبر: ۴۷۳۶۸۳۰
دسته بندی‌: ورزشی ، رزمی
نصیری‌نژاد: حضور ژاپن و عربستان سطح مسابقات کوراش را بالا برد
دبیرکل انجمن بین‌المللی کوراش جهان گفت: چینی‌ها سه ماه است که از ایران یک مربی آورده‌اند و در حال آماده‌سازی هستند.

خبرگزاری میزان - محمدرضا نصیری‌نژاد، دبیرکل انجمن بین‌المللی کوراش جهان و رییس انجمن کوراش ایران و مدیر فنی برگزاری رقابت‌های کوراش بازی‌های آسیایی هانگژو درباره تعداد ورزشکاران حاضر در این رقابت‌ها گفت: در این دوره ۲۱ کشور در هفت وزن در مسابقات کوراش بازی‌های آسیایی حضور پیدا کرده‌اند. دوره قبل بیش از ۲۰۰ نفر حضور داشتند، اما در این دوره به دلیل برنامه‌ریزی که داشتند، حدود ۱۰۰ ورزشکار شرکت کرده‌اند. امروز با سه وزن مسابقات شروع شد و فردا دو وزن داریم و مسابقات دو وزن آخر هم روز‌های بعد برگزار می‌شود.

وی درباره تعداد داوران حاضر در این دوره از بازی‌های آسیایی نیز گفت: ۵۰ داور داریم. یکی از هیئت‌های ژوری این دوره از ایران در این مسابقات قضاوت  می‌کند. کوروش خسرویار به علاوه ۶ داور دیگر که از ایران قضاوت مسابقات را برعهده دارند.

نصیری‌نژاد درباره ارزیابی‌اش از تفاوت بازی‌های هانگژو نسبت به ادوار گذشته اضافه کرد: نکته جالب این است که امسال عربستان در بازی‌ها وارد شده و نماینده‌های خود را به بازی‌ها اعزام کرده است، اما در سوی دیگر، کشور‌هایی مثل مالزی نماینده‌ای برای کوراش اعزام نکرده و فکر می‌کنم کمیته ملی المپیک برخی کشور‌ها از لحاظ مالی با مشکل مواجه شده و تعداد کاروان را کم کرده‌اند. البته ژاپن دوره گذشته نبود و امسال حاضر شده؛ کره جنوبی با تیم کامل حضور پیدا کرده و چین هم فردا در بخش بانوان وارد مسابقات می‌شود.

وی افزود: در سهمیه‌بندی که داشتیم، قانونی را برای این موضوع اعمال کردیم و یکسری از نمایندگانی که برخی کشور‌ها معرفی کردند را رد کردیم. یک مساله دیگر اینکه چینی‌ها سه ماه است که از ایران یک مربی آورده‌اند و در حال آماده‌سازی هستند.

نصیری‌نژاد اضافه کرد: بعد از هانگژو، مسابقات جهانی کوراش را در ترکمنستان در پیش داریم. انتخابات فدراسیون جهانی نیز در ماه‌های آتی در ترکمنستان برگزار خواهد شد. در سوچی هم یک فستیوال در برنامه داریم و علاوه بر این، مسابقات جایزه بزرگ ۲۲۵ هزار دلاری که در ماه نوامبر در ازبکستان برگزار خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به پوشش قابل تحسین بازی‌های آسیایی از سوی اصحاب رسانه حاضر در این دوره از بازی‌ها، از حمایت‌های قابل توجه کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و فدراسیون ووشو ایران قدردانی کرد و از اتفاقات و خبر‌های بهتر در رشته کوراش طی روز‌های آتی خبر داد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *