بازی‌های آسیایی هانگژو

علی‌اکبری: مدال نقره بریمانلو در کوراش نتیجه کار تیمی بود + فیلم

12:14 - 08 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۶۸۱۹
دسته بندی: ورزشی ، رزمی
علی‌اکبری: مدال نقره بریمانلو در کوراش نتیجه کار تیمی بود + فیلم
سرمربی تیم ملی کوراش مردان ایران گفت: بریمانلو به‌رغم قرعه سخت، موفق شد قهرمان دوره گذشته بازی‌های آسیایی از چین تایپه را شکست دهد.

خبرگزاری میزان - الیاس علی‌اکبری، پس از نایب قهرمانی مجید وحیدبریمانلو، نماینده شایسته ایران در رشته کوراش گفت: دقیقا هشت یا نه ماه سخت را در اردو‌های تیم ملی پشت سر گذاشتیم. صرفا کار من نبود و کار تیمی انجام شد. با دو شرکت‌کننده به این مسابقات آمدیم. مجید بریمانلو در ۶۶ کیلوگرم به‌رغم قرعه سختی که داشت موفق شد قهرمان دوره گذشته بازی‌های آسیایی از چین تایپه را شکست بدهد و به فینال برسد.

وی ادامه داد: در فینال با حریف ازبکستانی مسابقه نزدیکی با حریف داشت و می‌توانست طلا بگیرد، اما باز هم چیزی از شایستگی‌های او کم نشد. بریمانلو جوان است و همچنان می‌تواند عضو تیم ملی باشد و در مسابقات بعدی رنگ مدالش را تغییر دهد.

علی‌اکبری که پرافتخارترین کوراش‌کار ایران محسوب می‌شود، در واکنش به پرسشی درباره سطح رقابت‌های امسال در هانگژو باتوجه به میدانی که خود تجربه کرده است، اضافه کرد: قطعا این بازی‌ها، بزرگ‌ترین رویداد ورزشی در این رشته به شمار می‌رود و بعد از المپیک هم بزرگ‌ترین رویداد ورزشی است و به نوعی سقف رشته کوراش محسوب می‌شود. همه کشور‌ها طی چهار سال آینده برای کسب مدال در بازی‌های آسیایی برنامه‌ریزی خواهند کرد. 

وی افزود: تمام مدال‌های این مسابقات اعم طلا، نقره و برنز در رنکینگ کشور‌ها تاثیر دارد و بنابراین قطعا برای تمام کشور‌ها اهمیت دارد و همه کشور‌ها با قدرت وارد این مسابقات خواهند شد. کوراش ایران همیشه پرافتخار بوده و در میادین بزرگ همواره به کاروان ایزان کمک کرده است. امیدوارم فردا صادق آذرینگ به فینال برسد و از طرف خانواده کوراش، یک مدال خوشرنگ به کاروان ایران هدیه بدهد.

احمد خسرویار، مربی تیم ملی کوراش نیز گفت: این مدال را به تمام ملت ایران تبریک می‌گویم و امیدوارم در روز‌های بعد خبر‌های بهتری از کوراش به مردم بدهیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *