«بچه سرگذر» به هفته دفاع مقدس رسید

۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۱:۵۷
کد خبر: ۴۷۳۶۷۷۶
«بچه سرگذر» به هفته دفاع مقدس رسید
«بچه سرگذر»؛ اولین اثر متقن و داستانی ازعملیات کربلای ۴ و شهدای غواص با محوریت شهید علی چیت سازیان است که در قالب نوجوان توسط انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار شد.

خبرگزاری میزان - «بچه سرگذر» اولین اثر متقن و داستانی ازعملیات کربلای ۴ و شهدای غواص با محوریت شهید علی چیت سازیان در قطع رقعی و ۱۷۶ صفحه، به کوشش حسن کریمی تدوین و همزمان با ایام هفته دفاع مقدس توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد

کریم مطهری چند سال پیش خاطرات شیرین خود را از حال و هوای قبل و بعد از انقلاب و حضور در جبهه، با قلم نویسنده چیره دست، حمید حسام به چاپ رسانید. کتاب «هفتاد و دومین غواص» ویژه جوانان و بزرگسالان نوشته شده و بیش از ۶۰۰ صفحه دارد و از بهترین مجموعه خاطرات دفاع مقدس است و به تعبیر برخی، متقن‌ترین روایت از عملیات کربلای ۴ است.

کتاب از کودکی کریم در محله سرگذر همدان شروع می‌شود. سال‌های قبل از انقلاب را به تصویر می‌کشد و آشنایی و آغاز رفاقت کریم با علی چیت سازیان که بعد‌ها یکی از اعجوبه‌های دفاع مقدس می‌شود، از شیرین‌ترین بخش‌های کتاب است. انقلاب می‌شود و حال و هوای پر جنب و جوش سال ۵۷ و دهه شصت و شروع جنگ و شرکت در جبهه، بخش‌های متنوعی از این اثر است. این دو رفیق بعد‌ها به گردان غواص‌ها می‌پیوندند و ماجرا‌های جذاب و درس‌آموزی را تجربه می‌کنند.

نشرشهید کاظمی، کتاب فوق‌العاده «هفتاد و دومین غواص» را با عنوان «بچه سرگذر»، ویژه نوجوانان، پیرایش و بازطراحی کرده است. تصویرسازی‌های متنوع و فراوان داستانی «بچه سرگذر» به همراه تصاویری از نقشه‌های ساده مناطق و عملیات‌ها، تصاویر ادوات جنگی و نهایتاً تصاویر شخصیت‌های اصلی و فرعی، تجربه‌ای متفاوت از تولید اثر و انتقال مفاهیم تاریخی را به مخاطب کتاب تقدیم می‌کند که در نوع خود کم نظیر است.


علاقه‌مندان برای مشاهده و تهیه این کتاب، می‌توانند از وبگاه من و کتاب manvaketab.ir و همچنین از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را با تخفیف ویژه تهیه نمایند.

 انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *