مراکز استان‌های کردستان و همدان به شبکه ریلی متصل می‌شوند

۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۶:۴۷
کد خبر: ۴۷۳۶۷۴۶
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
مراکز استان‌های کردستان و همدان به شبکه ریلی متصل می‌شوند
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل‌ونقل کشور با اعلام آمادگی ابر پروژه راه‌آهن همدان- سنندج برای بهره‌برداری گفت: با تکمیل این پروژه، مراکز استان‌های کردستان و همدان به شبکه ریلی متصل می‌شوند.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل‌ونقل کشور و معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از پروژه راه‌آهن همدان_ سنندج بااعلام آمادگی این پروژه برای بهره‌برداری گفت: ۳۲ درصد از پیشرفت فیزیکی این پروژه طی ۱٫۵ سال گذشته محقق شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ارزش روز این پروژه را ۱۵ هزارمیلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این رقم نشان می‌دهد راه‌آهن همدان_ سنندج یک ابر پروژه ریلی است.

خادمی در خصوص مشخصات فنی این پروژه نیز گفت: طول پروژه از همدان تا سنندج حدود ۱۵۱ کیلومتر است و سرتاسر مسیر آمادگی بهره‌برداری دارد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل‌ونقل کشور هدف این پروژه را اتصال دو مرکز استان کردستان و همدان به شبکه ریلی دانست و افزود: اجرای راه‌آهن همدان_ سنندج اتصال مرکز کشور را به سمت غرب کشور به صورت ریلی برقرار می‌کند، ولی برای اینکه بتوانیم شرایط کریدور را ارتقا دهیم باید به مرز باشماق اتصال انجام شود و از آن طریق به شبکه ریلی عراق متصل شویم تا به این ترتیب از طریق شبکه ریلی عراق به سوریه دسترسی یابیم.

وی ادامه داد: با تکمیل این دسترسی‌ها تحولی در استان‌های غربی به ویژه استان کردستان رخ می‌دهد.

خادمی اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود با روند خوبی که در حوزه‌های زیرساختی حمل‌ونقلی در پیش گرفته شده و با برنامه‌ریزی‌ها و اقداماتی که در بخش‌های جاده‌ای هم در دست انجام است، بتوانیم کریدور‌های اصلی استان و کریدور‌های شمالی- جنوبی در غرب کشور نیز که بخش عمده آن حدود ۳۲۰ کیلومتر از استان کردستان می‌گذرد، تکمیل کنیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *