کتاب «آفتاب آخرین» در نماز جمعه امروز تهران معرفی می‌شود

۰۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۹:۴۰
کد خبر: ۴۷۳۶۶۶۲
دسته بندی‌: فرهنگی ، عمومی
کتاب «آفتاب آخرین» در نماز جمعه امروز تهران معرفی می‌شود
«آفتاب آخرین» اولین کتاب از مجموعه ۱۴ جلدی «چهارده خورشید، یک آفتاب» است که اختصاص به زندگی و زمانه آخرین پیامبر الهی صلی الله علیه و آله و سلم دارد و امروز در نماز جمعه تهران معرفی می‌شود.

خبرگزاری میزان - در جریان برگزاری نماز جمعه امروز تهران و در بخش معرفی کتاب منتخب هفته به مناسبت میلاد با سعادت ختمی مرتبت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم، کتاب «آفتاب آخرین» نوشته مهدی قزلّی معرفی می‌شود.

این کتاب که توسط انتشارات "شهید کاظمی" منتشر شده است، اولین کتاب از مجموعه ۱۴ جلدی «چهارده خورشید، یک آفتاب» است که اختصاص به زندگی و زمانه آخرین پیامبر الهی صلی الله علیه و آله و سلم دارد.

پیامبر گرامی اسلام، زندگی پرفزار و نشیبی داشته‌اند، اما کمتر کسی از جزئیات زندگی، فضائل معرفتی و اخلاقی ایشان در قالب داستان قلم زده است. نگارنده سعی کرده است با زبانی مناسب و روان در قالب صد برش کوتاه، زندگی پر خیر و برکت آن حضرت را روایت کند.

در بخشی از کتاب آمده است: «سوره مسد نازل شده بود. همه جا پیچیده بود که ابولهب و همسرش، ام جمیل هجو و نفرین شده‌اند. ام‌جمیل با خشم به طرف پیامبر می‌آمد. سنگی در دست داشت. گفتند: «یا رسول‌الله، ام‌جمیل به‌سمت شما می‌آید. گویا قصد آزار و اذیت شما را دارد.» پیامبر گفت: «او مرا نخواهد دید.» نزدیک آمد. پرسید: «محمد کجاست؟» گفتند: «آن‌جایی که خدا خواسته است.» همه پیامبر را می‌دیدند؛ اما ام جمیل نمی‌دید. وقتی رفت پیامبر گفت: «خدای تعالی بین من و او پرده‌ای انداخت و مانع دیدنش شد.»

کتاب «آفتاب آخرین» با ۳۰ درصد تخفیف درغرفه کتاب آدینه در معرض انتخاب نمازگزاران است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *